úterý 31. března 2020 Kvido

Slovan opouští kapitán. Radim Breite přestupuje do olomoucké Sigmy

Pod trenérem Hoftychem se postupně vytrácel ze sestavy, po prvním jarním kole, kdy Slovan vyhrál na Spartě a on se nedostal na hřiště ani jako střídající hráč, podle klubu projevil zájem odejít. Dosavadní kapitán Slovanu Radim Breite teď přestupuje do Sigmy, kterou o víkendu čeká právě Sparta.

Breite byl druhým služebně nejstarším hráčem Liberce. Pod Ještědem odehrál 117 utkání a vstřelil deset branek a přidal pět asistencí. „Vzhledem k vysoké konkurenci uprostřed zálohy, kde máme k dispozici vícero kvalitních hráčů, včetně zahraničních reprezentantů, nebyla vytíženost Radima Breiteho taková, jakou by si představoval, a po zápase na Spartě projevil zájem odejít, čemuž jsme se rozhodli vyhovět," řekl k transferu trenér Pavel Hoftych.

Přestup se nakonec upekl velmi rychle. „Sigma projevila největší zájem a akceptovala naše podmínky. Děkujeme Radimovi za odvedené služby a přejeme mu hodně štěstí v další kariéře,“ dodal sportovní ředitel Zdeněk Koukal.

Radim Breite přišel do Liberce v únoru 2016 z Teplic, opačným směrem za něj tehdy zamířil Daniel Soungole. V týmu se postupně vypracoval až na kapitána, ale v probíhající sezóně se už ne vždy vešel do základní sestavy, jako tomu bylo i v prvním jarním duelu, kdy jsme zvítězili na půdě pražské Sparty. Poslední ligový zápas za Slovan odehrál v prosinci proti Karviné (3:0) a připsal si při něm gól.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto Slovan Liberec

Štítky Slovan Liberec, fotbal, Radim Breite

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.