čtvrtek 13. srpna 2020 Alena

Do zápasu nás vrátila penalta, řekl trenér Slovanu Pavel Hoftych

Slovácku U Nisy nejspíš není souzeno. Po minulém zápase, kdy se proti němu kopaly tři penalty, přišla jedna i nyní, což byl podle domácího trenéra Hoftycha klíčový okamžik. Navíc ještě do poločasu se nechal vyloučit hostující Kadlec a Slovan tak měl dlouhou přesilovku, kterou navíc v samém závěru zužitkoval dvěma góly.

Slovan se musel vyrovnat s absencemi Hybše a Peška, které nahradili Mikula a Zeman. „Věděli jsme, že Slovácko je koučem Martinem Svědíkem skvěle organizované mužstvo, fyzicky velmi silné, jak běžecky, tak soubojově,“ ocenil Slovácko domácí trenér Pavel Hoftych.

Slovan měl hrát kompaktně do obrany, aby nedovolil soupeři jít do vedení. Jenže přesně to se po necelé půlhodině stalo. „Bylo to pro nás složité, protože Slovácko je mužstvo, které v posledních utkáních téměř nedostává branky,“ řekl Hoftych.

„Do zápasu nás vrátila penalta,“ pokračoval trenér. Tu vybojoval Kuchta a šlo tak o třetí penaltu ve třetím utkání na stejného hráče. 

Penaltový okamžik přitom vzbudil dost emocí, které nakonec vyplynuly ve vyloučení Kadlece, který oplácel právě Kuchtovi. Trenér hostí po utkání tyto situace moc hodnotit nechtěl. „Od 35. minuty jsme přestali hrát, což mělo za následek penaltu a o chvíli později vyloučení. Jedná se o nedisciplinovanost z naší strany,“ řekl jen Martin Svědík.

Ve druhé půli se Slovan přes dobře bránící Slovácko dlouho nemohl prosadit. Až v samém závěru procpal do sít míč Koscelník a třetí branku vzápětí přidal Beran. „Nedařily se nám rychlé míče, neměli jsme extra šance. Soupeř skvěle bránil a chodil do nebezpečných brejků. Naštěstí v závěru jsme dali dvě krásné branky,“ uzavřel Hoftych.

Někdo do mě vrazil zezadu, popsal penaltový okamžik Kuchta

Ve třetím domácím utkání v řadě vybojoval Jan Kuchta penaltu a byl to velmi důležitý okamžik, Slovan totiž do poločasu vyrovnal a navíc hrál celý druhý poločas přesilovku. U toho by Kuchta taky, hostující Kadlec šel do sprch po faulu právě na útočníka Slovanu.

Byl jste u všech podstatných událostí první půle. Jak jste viděl penaltu, co se tam stalo? 
Byl tam výborný centr od Martina Zemana, já už jsem chtěl zakončovat, ale cítil jsem, že do mě někdo vrazil zezadu. Spadl jsem a myslím si, že jasná penalta. Sice rozhodčí nejprve trochu váhal, ale pak na pokyn pomezního pískl penaltu. Byl to důležitý okamžik k tomu, abychom vyrovnali, během poločasu si řekli něco v kabině a pak to otočili.

Druhý moment byla červené karta pro Martina Kadlece.
Letěl tam dlouhý centr. Já jsem šel do souboje tělo na tělo. Rozhodčí to pískl ve prospěch Slovácka a já to respektoval, pokračoval jsem ve hře. Z ničeho nic se na mě Kadlec rozeběhl a trefil mě. Já jsem spadl a myslím si, že oprávněná červená karta. Takový hráč, takového kalibru jako je on, by tohle udělat neměl.

Celý druhý poločas jsme hráli v početní výhodě, ale k moc šancím jsme se nedostali.
Tak já jsem odehrál ve druhém poločasu asi deset minut, poté jsem střídal, takže jsem to viděl z lavičky. Ale hráli konsolidovaně, zavřeli střed hřiště, skoro jsme se tam nedostali, ani k zakončení. Nakonec to Kosťa (pozn. red. Martin Koscelník) trefil v 89. minutě a velmi důležité tři body pro nás.

Je to už vlastně třetí domácí zápas po sobě, co jste vybojoval penaltu… Jak to děláte?
(úsměv) Dělám to tak, že jdu do všeho naplno. Jsem nepříjemný, důrazný a běhavý. Pak se tam nějak nachomýtnu a oni mě zfaulují. Důležité je, že nám to přináší body a úspěchy. Myslím, že jsme udělali důležitý krok k tomu, abychom si to teď v úterý rozdali v Jablonci. 

Nenapadlo vás začít penalty zahrávat?
No zatím ne, Kamso Mara je kope s přehledem a není důvod nic měnit. Já budu rád, když pomůžu týmu takhle vybojovanou penaltou, prací a těmi góly. Ty exekutorské kopy nechám na někom jiném.

Jaká byla euforie v závěru, když se podařilo vstřelit branku?
Euforie byla velká. Já jsem byl v části, kde se hráči rozcvičují. Přeskočil jsem zábranu a začal jsem se radovat s týmem. My jsme chtěli potvrdit tři body z Budějovic a byla by škoda, kdybychom to nevyužili.

Zápas se hrál za nezvyklých podmínek, ale nějací fanoušci tady byli, takže atmosféra nechyběla. Jaké to bylo?
Myslím si, že to bylo skvělé. Fanoušci nám dávají velikou sílu. Nechci ani zapomenout na zápas v Budějovicích, protože jeli přes celou republiku a čekali za plotem. Patří jim obrovský dík. Dnes nás také hnali, i když jich bylo pár a za těchto nepříjemných podmínek jsou pro nás důležití.

Slovan nyní čeká Podještědské derby. S čím do zápasu půjdeme?
Taktika bude pořád stejná. Nechceme nic měnit z toho tempa, ze hry, kterou předvádíme. Každý bod bude důležitý. Ale hlavně neztrácet víru, kterou máme v týmu. Věřit v to, co děláme na tréninku a přetavit to v zápase a abychom chytli začátek. Ale všichni se těšíme na derby, je to bitva i o Liberecký kraj, o Ještěd, jak se říká. Budeme chtít být úspěšní.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Slovan Liberec

Štítky Slovan Liberec, fotbal, liga, Slovácko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.