Počasí dnes11 °C, zítra16 °C

Slovan nestačil na Slavii, před posledním utkáním ale stále drží čtvrté místo

Poměrně jednoznačný průběh měl poslední domácí zápas Slovanu proti pražské Slavii. Hostující tým šel v první půli do dvoubrankového vedení, které na začátku druhé půle pojistil, za Liberec v závěru skóroval teprve osmnáctiletý debutant Králíček, který byl na hřišti pár desítek sekund.

Slavia od začátku více držela míč, nebezpečné situace ale nebyly ani na jedné straně. To se změnilo ve 34. minutě, kdy Traoré přetlačil Mikulu a překonal Nguyena. A ve 45. minutě bylo ještě hůře, kdy z velké dálky z přímého kopu napřáhl Jusúf a poslal míč do sítě – 0:2.

Ve druhé půli po chybě domácí obrany přidal třetí branku Musa a bylo prakticky hotovo. Alespoň čestný úspěch přineslo střídání teprve osmnáctiletého mladíčka Králíčka, který dotlači míč do sítě a snížil na konečných 1:3.

Slovan Liberec - Slavia Praha 1:3 (0:2)

Branky: 34. Traoré, 45. Júsuf, 49. Musa. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Vitner. ŽK: 38. Pešek - 74. Musa. Diváci: 2488

FC Slovan Liberec: Nguyen – Fukala, Kačaraba, Karafiát, Mikula – Mara, Michal – Malinský (60. Černický), Beran, Ma. Zeman – Pešek (46. Mashike)

SK Slavia Praha: Kovář – Holeš (60. Masopust), Frydrych, Zima – Coufal, Traoré, Hellebrand (60. Stanciu), Oscar, Kosek (60. Provod) – Júsuf Hilál (60. Tecl), Musa