čtvrtek 24. září 2020 Jaromír

Řada změn a očekávání. Slovan v sobotu vstupuje do nové sezóny

Osm hráčů po konci sezony opustilo řady Slovanu, klub za ně našel náhradu především v pražské Slavii. Před startem sezony nové je tým v očekávání, jak se mu povede. Trenér Hoftych by navíc rád přivítal ještě dvě posily do zálohy.

„Zůstala kvalitní osa týmu, která je zkušená a zná se. Na ně musíme navázat s novými hráči. Doufejme, že se nám to povede,“ okomentoval velkou změnu v kádru trenér Pavel Hoftych. „Odešlo hodně kvalitních hráčů, ale všechny, co přišli, jsme chtěli. Každý z nich má rest, ať už to, že měl zdravotní problém, nebo část sezony nehrál. Nejsou v topu, na nás je, abychom je do topu dostali,“ dodal.

Podívejte se, o čem se mluvilo


Ten by v kádru rád přivítal ještě dva hráče do zálohy. „Vytipovaných jmen máme hodně. Jestli to bude Chrien, na to odpovědět nedokážu,“ okomentoval jednu z přestupových spekulací ředitel klubu Libor Kleibl.

Slovan se tak nyní chystá na úvod sezóny, kterou odstartuje v sobotu v Olomouci, poté přivítá U Nisy Plzeň. „Ze začátku to musíme protlačit, nemusí to být fotbalovostí. Nemůžeme se ale vymlouvat na to, že nejsme sehraní,“ dívá se ke startu ligy kapitán Jan Mikula.

Slovan má nové dresy


Zhruba za měsíc pak Slovan vstoupí do předkola Evropské ligy. „Nechceme skončit hned v prvním evropském utkání. Zajímavý a důležitý bude los. Držíme se hesla jít krok za krokem. Musíme se postupně dostat do fáze, v jaké jsme byli na jaře, abychom byli na předkolo vyladění,“ myslí si Hoftych.

Právě los bude důležitý, hraje se totiž jen na jeden zápas. Domácímu týmu ale nebudou moci pomoci diváci, hrát se bude před prázdnými tribunami.

Hoftych se také ještě vrátil k velkému počtu slávistů v kádru Slovanu. „Počítali jsme to, a i proti Slavii jsme schopni postavit velmi silné mužstvo a budeme ji chtít obrat o body,“ dodal.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto Slovan Liberec

Štítky Slovan Liberec, příprava, fotbal

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.