čtvrtek 24. září 2020 Jaromír

Byli jsme sami zaskočení, o kolik vedeme, hlásil po zápase s Plzní Jakub Hromada

Po ne úplně povedeném výkonu v Olomouci se tentokrát Slovan prezentoval úplně jinou hrou a doma přejel Plzeň 4:1. Jde přitom o výhru nad neoblíbeným soupeřem na domácím hřišti po třinácti letech. Zápas poté hodnotil Jakub Hromada, který v Plzni hrál.

O rozdílu oproti prvnímu kolu v Olomouci

Jako tým si věříme a víme, že máme dobrou kvalitu. Můžeme porazit, ne porážet týmy, jako jsou Plzeň, Sparta či Slavia. V tomto utkání jsme si věřili. Věděli jsme, že Plzeň nebude v dobrém rozpoložení po nešťastném vypadnutí z Ligy Mistrů v poslední minutě. Měli toho dost. 120 minut v nohách, cestování a náročné přesuny. Věděli jsme, že v této souhře okolností jsou k poražení. Jsme šťastní, že Liberec porazil Plzeň na domácím stadionu po dlouhých 13 letech. Pomalu si hra sedá. Každý víme, co chceme hrát a co po nás chtějí trenéři. Věříme, že repre pauza nám ještě může pomoct. Dotrénujeme a budeme přesně vědět, jak bychom se chtěli prezentovat v dalších zápasech.

O rychlém vedení nad Plzní

Z naší strany se jednalo o velmi dobrý vstup do utkání. Nikdo z nás nečekal, že po čtvrt hodině povedeme 3:0. Dalo by se říct, že jsme byli mírně zaskočení, o kolik branek vedeme hned v úvodu. Možná by bylo lepší dát góly na konci zápasu a nemuseli bychom se bát o výsledek a bránit ho. (úsměv) Museli jsme krotit euforii a emoce, protože jsme věděli, jakou sílu Plzeň má. Mají zkušené mužstvo a i takový výsledek dokáží zvrátit. Celý zápas jsme tak museli zůstat koncentrovaní. V hlavách jsme to zvládli velmi dobře. Na psychiku to nebylo jednoduché, abychom se z toho nijak nezbláznili. Podali jsme poctivý a koncentrovaný výkon po celých 90 minut. Důležitý byl čtvrtý gól, po kterém jsme utkání dohráli relativně v klidu. Je také důležité i to, jak jsme se prezentovali Výsledek a předvedená hra nám pomůže do dalších zápasů.

O výkonu proti Plzni

Hned po utkání si upřímně ani neuvědomuji, že na bránu vystřelili až v závěru. Pokud to tak bylo, jsme za to samozřejmě velmi rádi, protože jsme se snažili plnit všechny taktické pokyny trenérů, které jsme měli za úkol. Celý tým to zvládal skvěle. Jak útočníci, křídla i Bery se vraceli do těch prostorů, kam měli a my si tak mohli dovolit jít do vyššího presinku. S Kamilem (Kamso Marou) jsme se navíc dobře doplňovali ve středu pole. Je to tedy zásluha celého týmu. Předvedli jsme poctivý, důrazný a agresivní výkon. Takto bychom se chtěli prezentovat.

O úvodu ligy

Vždy je co zlepšovat. Hlavně prvních 30 minut utkání v Olomouci bylo z naší strany nevydařených. Druhý poločas už byl lepší. Pak jsme měli týden na trénování a pochopení, co se po nás chce. Jsme v podstatě nový tým s mnoha novými hráči. Když jsme šli do prvního zápasu, tak jsme věděli, že ještě nejsme sehraní na 100%. V utkání proti Plzni si to vše sedlo, za což jsme šťastní. Repre pauza nám ještě může pomoct v tom, že se více sehrajeme a natrénujeme si styl fotbalu, kterým se budeme chtít prezentovat.

O motivaci proti bývalému klubu

V Plzni jsem působil a nerozloučili jsme se úplně v dobrém. Extra zvýšenou motivaci jsem ale neměl. Snažil jsem se soustředit jako na každý jiný zápas. Člověk to v hlavě má, že v tom týmu působil a chce je porazit. Na druhou stranu porazit chci každého soupeře. Hrát proti Slavii, Spartě či Plzni je možná o maličko jiný zápas. Za výhru jsem velmi šťastný. Pochopil jsem, že slova a myšlenky mají sílu. Paradoxně včera jsem přemýšlel, že první ligový gól jsem dal za Plzeň právě Slovanu tady v Liberci. Říkal jsem si, že by bylo dobré, kdyby se mi podařilo dát konečně druhý ligový gól za Slovan právě Plzni a ono to vyšlo. (úsměv)

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto Slovan Liberec

Štítky Slovan Liberec, fotbal, Viktoria Plzeň, Jakub Hromada

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.