Počasí dnes3 °C, zítra5 °C

Postup! Slovan porazil FCSB a zahraje si o postup do základní skupiny Evropské ligy

Byla to dřina, ale Slovan postupuje do play off Evropské ligy. Zápas s FCSB nakonec zvládl a po brankách Júsufa a Rabušice vyhrál 2:0. Příští čtvrtek si tak zahraje o postup do skupiny na domácím hřišti.

V 11. minutě mohl Liberec do vedení. Beran se dostal k dorážce, první skvělý zákrok si ale připsal brankář Perianu. Ve 20. minutě přišel další zásadní moment. Mosquera se hnal na bránu a v poslední chvíli ho stáhl Cana, který za svůj zákrok viděl červenou. Přímý volný kop z hranice vápna si postavil Júsuf. Jeho ránu skvěle vyrazil Straton, který si poradil i s dorážkou Hromady.

O minutu později pak dobře hlavičkoval Tijani, míč ale jen těsně minul tyč. A ve 25. minutě měl velkou šanci Pešek. Toho centrem našel Koscelník, liberecký záložník ale hlavou minul.

Poté tempo zápasu opadlo. Až ve 42. minutě se dostal k hlavičce Júsuf, znovu se ale ukázal domácí brankář.

Hned v úvodu druhé půle mohl jít Liberec do vedení. Centr Peška se dostal až k Júsufovi, ten ale v těžké pozici přestřelil.

V 51. minutě měli obrovskou šanci domácí. Petre zakončoval sám před Ngyuenem, ten ale dobře zasáhl.

V 54. minutě měli roh hosté a hned se mohl gólem uvést střídající Rabušic. Jeho hlavičku vyrazil domácí brankář. A stejný hráč se do velké příležitosti dostal o minutu později, jenže špatně trefil míč.

Slovan pak tlačil, měl šance, v 62. minutě hlavičku Júsufa vyhlavičkoval z brankové čáry domácí obránce. O dvě minuty později ale stejný hráč síť rozvlnil. Roh dobře kopl Pešek a Júsuf míč trkl do sítě – 1:0.

Liberec nadále tlačil a snažil se přidat druhý gól. A v 82. minutě se to podařilo. Na roh Mosquery si naskočil Rabušic a nedal domácímu brankářovi šanci.

FCSB - Slovan Liberec 0:2 (0:0)

Branky: 64. Júsuf. 82. Rabušic. Žluté karty: 14. Perianu - 44. Pešek, 47. Beran, 69. Júsuf. Červené karty: 20. Cana. Rozhodčí: Aghayev - Zeynalov, Amirali

FCSB: Straton - Enache, Cana, Soiledis, Pantiru - Simion, Perianu (C), Sut - Petre (68. Ion), Karanović (10. Popescu), David Caiado

FC Slovan: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Tijani, Mikula (C) - Beran (52. Rabušic), Hromada, Mara, Pešek - Júsuf, Mosquera

Štítky slovan Liberec, fobal, evropská liga, fcsb, FC Slovan Liberec, FC Steaua București, Evropská liga UEFA, Bílí Tygři Liberec, David Caiado