úterý 19. ledna 2021 Doubravka

Chceme zůstat v tabulce před Gentem, říká trenér Slovanu Pavel Hoftych

Slovan po víkendové pauze čeká další utkání v Evropské lize. Hraje v něm o body do koeficientu, peníze, ale i možnost udržet si naději na postup do jarní části poháru. Liberec se ve čtvrtek od 19 hodin představí na hřišti belgického Gentu, který v prvním utkání porazil 1:0.

Přišla vhod víkendová pauza kvůli odloženému utkání s Baníkem? Jak jste ji využili?
Měli jsme trénink v pátek, od neděle zase trénujeme. Měli jsme zátěžové tréninky, nyní se už chystáme po taktické stránce.

Je tým kompletní?
Prakticky ano, trénovali jsme v plném počtu. Někteří kluci ještě mají určitě resty, ale podle fyzických dat už se blížíme číslům, které bychom chtěli a mužstvo se dotrénovává.

Máte informace, jak je na tom Gent?
Víme, že poslední utkání prohráli 0:3, což pro ně není ideální. Co se týče hráčů, kádr známe, známe i jejich způsob hry. Ale jinak to moc nezkoumáme, protože před zápasem to může být jinak.

Co byste u soupeře vyzdvihl? Jak eliminovat jeho přednosti?
Mají výbornou křídelní hru, umí jeden na jednoho, rychlý přechod do útoku. Jde o velmi dobré mužstvo, které neprožívá povedený podzim, v Evropě je ze hry a doma je ve spodní polovině tabulky. Jsou tam ale kvalitní fotbalisti a i když s CZ prohráli 0:2, na šance byli lepší než CZ. Jsou velmi dobří dopředu, ale patří k tomu pomalejší návraty do obrany. Mají tam defenzivní okna a chceme je využít. Sami jsme teď ale měli hodně problémů

Před utkáním v Liberci byl trenér hostí velmi sebevědomý, může to Slovan využít pro motivaci hráčů i v tomto zápase?
Tehdy jsme to využili jen lehce. Četli jsme to, ale trenérovi celkem rozumím, že když tady sejdete ty schody a přijdete na malý útulný stadion, tak pro někoho může být hodně malý. Určitě neočekávali, že ve skupině budou poslední, my ale chceme zůstat v tabulce před nimi.

Čím se chcete prezentovat v Belgii?
Mohl bych slíbit ofenzivní smršť, ale neslíbím. Vycházíme z určitého stylu hry, hrajeme do obrany. Pokud chceme uspět, musíme hrát svými zbraněmi – poctivě do defenzivy, rychle do útoku.

Hrajete o čest, nebo sníte o postupu?
Šli jsme do toho s tím, že jsme rádi, že jsme postoupili a chceme plnit koeficient. Teď jsme měli tři extra těžké zápasy, máme ještě dva, abychom uhráli koeficient a nějaké peníze pro klub. Co se týče postupu, uvidíme před zápasem s CZ, jestli se bude vůbec o čem bavit.

Štve vás nelichotivé skóre 2:12?
Neštve, beru, že jsme měli dva těžké zásahy. Ale tak, jak nám to pomohlo s FCSB, zase nám to uškodilo v Bělehradě a Hoffenheimu. Skóre mě tedy vůbec netrápí.

Utkání bude řídit ukrajinská rozhodčí. Zažili jste už nějaký takový zápas?
V Česku jsme zažili hodně takových utkání s paní Damkovou, v Karviné zase s paní Adámkovou. Ženy to řídí jinak, asi na ni nasadím specialistu Pavla Medynského, který působil v ženském fotbale. Doufám, že ji pomůžeme jako tým, i my jako mužstvo ji budeme chtít pomoct, aby to i pro ni byl dobrý zápas.

Ligový zápas se Slováckem bude až v pondělí, je to pro vás výhoda?
Kvůli cestě z Belgie to výhoda je, i když si zase krátíme čas před Crvenou Zvezdou. Slovácko momentálně hraje výborný fotbal, máme tak o den více se na něj připravit.

Hodnocení článku je 96 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Slovan Liberec

Štítky Slovan Liberec, fobal, evropská liga, gent

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.