neděle 28. února 2021 Lumír

S bráchou to bolelo. Mrzí mě, že jsem ho neporazil, řekl po zápase se Slováckem Michal Sadílek

Byl to jeden z taháků utkání mezi Slovanem a Slováckem – souboj bratrů Sadílkových, kteří se spolu v lize potkali poprvé. Utkání hodnotil liberecký záložník Michal, který doufal, že se Slovanu zápas podaří vyhrát.

Bylo těžké přepnout v hlavě z poháru na ligu?
Ani ne, věděli jsme, co je v sázce. Kdybychom vyhráli, tak bychom se mohli posunout do „vyšších pater“. Bohužel jsme remizovali, ale vzhledem k průběhu utkání je výsledek asi spravedlivý.

Velké téma dnešního zápasu byl souboj proti bratrovi Lukášovi. Potkali jste se na hřišti, jak to proběhlo?
Bylo to zajímavé, i pro diváky. Musím říct, že brácha dříve souboje tolik nevyhledával, ale teď se v tom zlepšil a občas to s ním bolelo. Bráchovi přeji, daří se mu a doufám, že bude i na dále. Ale dnes mě mrzí, že jsem ho neporazil.

Stihli jste si i během zápasu něco říci, hecovali jste se?
Ne, to vůbec. Na to ani není čas. Spíš než s bráchou, tak s ostatními. Občas tam byly nějaké narážky, spíše sranda, ale to k tomu patří.

S přesilovkou se dalo asi naložit lépe?
To určitě, měli jsme tam několik situací, které jsme mohli vyřešit lépe. Kdybychom dali gól na 2:0, tak by se lépe dýchalo a Slovácko by si nevědělo rady. Takhle, jak to bylo o gól, tak cítili stále šanci a bohužel ze standardky pak udeřili.

Je jeden bod dobrý, vzhledem k průběhu zápasu?
Když budu mluvit za kabinu, tak určitě ne. Chtěli jsme odčinit nepovedené derby s Jabloncem výhrou proti Slovácku. Bohužel se to nepodařilo, musíme se dívat dál. Ještě nás čeká hodně utkání.

Naposledy se ještě vrátíme k bratrovi, řekli jste si alespoň něco po zápase? Vyměnili si dres?
Ano, s bráchou jsme po zápase pokecali. Dres jsme si nakonec vyměnili, i když hráči Slovácka to dělat takhle po utkáních nemůžou, spíš až po sezóně. Ale když proti sobě nastoupíme jednou, dvakrát za sezónu, nebo i za život, tak to určitě bylo na místě.

Jak moc chyběl Taras Kačaraba, jak při vyrovnání, tak i v dalším průběhu zápasu?
Určitě nám chyběl, protože i v tomhle utkání hrál velmi dobře. Cítili jsme z něho jistotu. Bohužel ta karta asi byla nějaká přemotivovanost, napomohla k tomu asi i střídačka Slovácka, která byla blízko. Vyvinula tlak na rozhodčího. A bohužel nás to oslabilo.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Slovan Liberec

Štítky slovan Liberec, fobal, slovácko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.