Počasí dnes4 °C, zítra3 °C

Slovan v dohrávce těsně přetlačil Zlín. V závěru zahodil penaltu Poznar

Liberečtí fotbalisté v dohrávce 17. kola nejvyšší fotbalové soutěže přetlačili Zlín 1:0. Hlavou rozhodl v 70. minutě Rondič, který krátce před tím vystřídal. V závěru kopal Zlín penaltu, jenže Poznar napálil břevno. Slovan se tak na dva body přiblížil čtvrtému místu tabulky.

Slovan mohl jít do vedení ve 12. minutě. Mosquera přesným centrem našel Rabušice, jehož technické zakončení dokázal zneškodnit brankář Dostál. Stejní hráči si spolupráci zopakovali o osm minut později, prudká hlavička Rabušice ale bránu těsně minula.

Poté zahrozili hosté. Condé napřáhl za vápnem a za jeho ranou se Nguyen jen ohlédl. Ve 23. minutě Zlín dokonce vstřelil gól, Poznar ale před tím byl v ofsajdu. A znovu Zlín, po necelé půlhodině mohl Fantiš střílet, místo toho volil přihrávku na nikoho.

Druhá půle moc fotbalové krásy nepoprala. Až v 70. minutě poslal přesný centr do vápna Mosquera a Rondič se hlavou nemýlil – 1:0.

V 84. minutě ale přišel šok. Hosté, kteří ve druhé půli neměli žádnou příležitost, se díky zásahu VARu dostali k penaltě za ruku Mosquery. Míč si postavil Poznar, jenže míč napálil do břevna. Skóre se tak neměnilo.

Slovan Liberec - Fastav Zlín 1:0 (0:0)

Branky: 69. Rondić. Žluté karty: 9. Mara, 53. Sadílek, 57. Faško, 63. Karafiát, 85. Mosquera - 15. Jawo, 62. Potočný, 90. Janetzký, 90+1. Procházka. Rozhodčí: O. Berka - T. Mokrusch, D. Vodrážka. VAR, AVAR: P. Orel, J. Kubr

FC Slovan Liberec: Nguyen (68. Knobloch) - Koscelník, Jugas, Chaluš, Mikula (C) - Karafiát (68. Purzitidis), Faško (58. Rondić), Mara (46. Sadílek) - Pešek (89. Šulc), Rabušic, Mosquera

FC Fastav Zlín: Dostál - Fantiš, Simerský, Buchta, Procházka - Hlinka (87. Pedrito), Conde, Janošek (76. Matejov) - Jawo (63. Janetzký), Poznar (C), Potočný (87. Dramé)

Štítky slovan liberec, liga, fotbal, zlín, PSG Zlín, FC Slovan Liberec, FC Fastav Zlín