Počasí dnes7 °C, zítra11 °C

Další Rondičův gól na vítězství nestačil. Slovan veze z Karviné bod

Liberečtí fotbalisté uhráli ve dvacátém kole první ligy remízu v Karviné. Slovan poslal do vedení ve druhé půli Rondič, domácí ale rychle vyrovnali a hosté z několika dalších šancí druhý gól přidat nedokázali.

Domácí zahrozili už v šesté minutě, ránu Ostráka ale vyrazil Knobloch a z následného rohu šla hlavička mimo. Poté se osmělili i hosté, dvakrát pálil Rondič, zkoušel to i Mosquera.

V úvodu druhé půle z malého vápna pálil Sadílek, na jehož ránu stihl zareagovat Bolek, který míč vyrazil. V 57. minutě už ale Slovan udeřil. A bylo to po krásné akci. Mikula dlouhou přihrávkou vysunul Mosqueru, ten centrem přesně našel Rondiče, který se nemýlil – 0:1.

Jenže o dvě minuty později bylo vyrovnáno. Herc za vápnem napřáhl a za míčem se Knobloch natahoval marně – 1:1.

Slovan si mohl vzít vedení zpět v 71. minutě. Chalušovu ránu vykopl z brány Papadopulos, akce ale pokračovala a hlavičkoval Rabušic, jenže míč proletěl kolem tyče. O minutu později pálil přes hlavu Rondič, ale gól z toho nebyl. A další možnost hostí přišla v 77. minutě. Pešek napálil odražený míč a ten jen o centimetry minul tyč.

MFK Karviná - Slovan Liberec 1:1 (0:0)

Branky: 60. Herc - 57. Rondič. Rozhodčí: Hrubeš – Kotalík, Mikeska. (VAR: Machálek). ŽK: 64. Bartošák.

MFK Karviná: Bolek – Jursa, Dramé, Šindelář, Mazáň – Tavares (80. Janečka), Herc, Ostrák (67. Mangabeira), Smrž (62. Čmelík), Bartošák (67. Mikuš) – Papadopulos (80. Haša)

FC Slovan Liberec: Knobloch – Fukala, Jugas, Chaluš, Mikula – Purzitidis, Mara (65. Rabušic) – Pešek (78. Nečas), Sadílek, Mosquera – Rondič (82. Faško)