Počasí dnes4 °C, zítra3 °C

Po zbytečné chybě konec. Slovan v Plzni inkasoval v závěru a v poháru končí

86. minut Slovan držel v Plzni remízový stav. Jenže pak chyboval při odkopu Nguyen a Mihálik do prázdné brány rozhodl. Liberečtí tak po loňské finálové účasti končí ve čtvrtfinále.

Slovan se v Plzni spolehl na tuhou defenzivu a rychlé brejky, Plzeň naopak dobývala. První poločas mnoho fotbalové krásy nenabídl, domácí se do dobré příležitosti dostali po půlhodině, Šulc ale proti Nguyenovi neuspěl. V závěru půle měl možnost Rondič, jeho hlavička ale byla slabá a Hruška si s ní poradil.

Druhá půle nabídla podobný obrázek, jen s tím rozdílem, že Liberečtí se do útoku už téměř nedostávali. Až po hodině hry se dostal do rychlého protiútoku, který zakončil mimo bránu Mara.

Tři minuty před koncem šla Plzeň do vedení po obrovské hrubce Ngyuena. Ten vyběhl na míč za vápno, jenže trefil Mihálika, a ten měl jednoduchou práci – 1:0.

Slovan pak už nenašel sílu na odpověď a v poháru končí.

Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Branky: 87. Mihálik. Rozhodčí: Julínek – Podaný, Flimmel. ŽK: 28. Brabec, 57. Ba Loua – 38. Cancola, 55. Pešek.

Plzeň: Hruška – Limberský, Brabec (C), Kaša, Havel – Šulc (58. Čermák), Kalvach, Bucha (67. Káčer) – Falta, Beauguel, Ba Loua

FC Slovan: Nguyen – Mikula (C), Jugas, Chaluš, Fukala – Cancola (58. Mara), Sadílek, Karafiát – Nečas (58. Šulc), Rondić (69. Matoušek), Pešek (69. Koscelník)

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Slovan Liberec

Štítky Slovan liberec, hoftych, plzeň, pohár, FC Viktoria Plzeň, FC Slovan Liberec