čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián

Kdo povede krajský fotbal? Proti Peltovi stojí Ondřej Holeček z Hrádku

Je možná trochu překvapivé, že po korupčním skandálu Miroslav Pelta opustil post předsedy fotbalového svazu, jenže předsedou v Libereckém kraji zůstal. A kandiduje znovu. Dlouho byl jediným kandidátem, až nedávno se Peltu sesadit rozhodl předseda hrádeckého Slovanu Ondřej Holeček, který kadiduje za hnutí F-evoluce. Volby proběhnou v úterý.

„Někdy na konci roku jsme na toto téma vedli debatu nejdříve v klubu, poté v rámci okresního svazu s tím, že jsme věděli, že hnutí fotbalová evoluce, se snaží s českým fotbalem něco udělat. Zároveň, jsme také věděli, že jediným kandidátem na předsedu krajského svazu je pan Miroslav Pelta a řekli si, že zkusíme najít nějakého jiného kandidáta,“ vzpomíná Ondřej Holeček, kde se začala rodit myšlenka na kandidaturu.

Sám prý ale nejprve vůbec kandidovat nechtěl a snažil najít někoho, kdo by tuto funkci dělat chtěl. Jenže nikdo se nenašel, a tak do toho jde sám. „Chtěl jsem, aby pan Pelta nebyl jediným kandidátem a delegáti měli možnost svobodné volby a také výběru, tak jak by to u voleb mělo být,“ vysvětluje Holeček.

Předseda fotbalového klubu v Hrádku přitom osobně proti Peltovi nic nemá. „Kandidatura pana Pelty není úplně šťastné rozhodnutí a pokud se u lidí a partnerů má obnovit důvěra v tento náš milovaný sport, tak by to nebyl určitě dobrý signál. A to přesto, že pro český fotbal udělal hodně,“ dodává kandidát, který platil za velký talent českého fotbalu, a dokonce si zahrál na evropském šampionátu do 16 let po boku Petra Čecha nebo Jaroslava Plašila.

Jenže kariéra se vyvíjela trochu jinak a Holeček během let poznal po fotbalové stránce celý Liberecký kraj. „O krajském fotbalu jsem měl díky Hrádku vždy velký přehled a díky zkušenostem z krajských klubů vím jaké problémy kluby řeší, co je trápí a tomu bych chtěl být v budoucnosti nápomocen,“ řekl.

Holeček přiznává, že s rozhodováním mu pomohl také projekt fotbalové evoluce F-evoluce, která i jménem svého předsedy Vladimíra Šmicra Holečka podporuje. „Věděl jsem, že hnutí fotbalová evoluce, se snaží s českým fotbalem něco udělat,“ přitakává.

Holečka podporuje například i liberecký hejtman Martin Půta, jenž je shodou náhod i jeho sousedem v Hrádku. Podle Půty už prý také koluje historka, že si hejtman svého kandidáta „vymyslel“ a radí se s ním přes plot. „Slyšel jsem ji jen zprostředkovaně, takže ji beru spíš jako fotbalový vtip. A Mirek má vtipy rád,“ uvádí hejtman. „Volba ve fotbalovém svazu je plně v odpovědnosti volitelů a dalších lidí, kteří se fotbalu věnují. Rozhodně do ní nechci, neumím a nebudu zasahovat. Rozhodnout se mezi dvěma kandidáty na krajského předsedu fotbalu budou muset oni sami,“ dodal hejtman.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto archiv Ondřej Holeček

Štítky pelta, holeček, volby, fevoluce, fotbal, fotbalový svaz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.