úterý 7. prosince 2021 Ambrož

Zlaté body, hodnotil utkání v Karviné trenér Slovanu Kozel

Liberečtí fotbalisté mají čtvrté vítězství v řadě, v Karviné opět rozhodli v závěru. Jejich trenér Luboš Kozel přitom po utkání řekl, že by bral i bod. Ocenil, že má na lavičce kvalitní hráče, kteří právě v závěru mohou strhnout vítězství na stranu Slovanu.

Úvod utkání se přitom podle něj nevyvíjel nejlépe. „Do utkání jsme nevstoupili úplně ideálně, v úvodu byla Karviná lepší, těžila hlavně z našich ztrát. V přechodové fázi jsme dělali hodně chyb. Vyvrcholilo to inkasovaný gólem po rohu, kdy jsme neuhlídali Túlia na zadní tyči,“ uvedl Luboš Kozel.

Podle něj ale jeho týmu inkasovaný gól paradoxně pomohl. „Neměli jsme co ztratit, dokázali jsme domácí zatlačit,“ řekl.

Slovanu v závěru poločasu pomohla penalta po ruce domácího hráče. „Přímo v utkání máme tablet, asistent mi na lavičce řekl, že to penalta klidně být může, že rukou zahrál. Samozřejmě je to smolná situace pro domácí, dneska to tak ale je,“ okomentoval penaltovou situaci.

Podle Kozla je důležité, že Slovan má aktuálně kvalitní kádr. „Brali bychom bod, ale v závěru se projevila síla našich střídajících hráčů, Faško to dobře kopl a Júsuf se prosadil. Pro nás to jsou zlaté body,“ uvedl trenér. „Musíte mít náboje na lavičce, a ty my naštěstí máme,“ dodal.

Góly v závěru přisuzuje právě kvalitě střídajících hráčů, ale i vyššímu sebevědomí týmu. „Když začnete vyhrávat a dvakrát třikrát se vám to v závěru povedlo, víte, že ještě čas na rozdílový gól je. Hráči přemýšlí tak, že chtějí vyhrát,“ vysvětlil.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Slovan Liberec

Štítky slovan liberec, fotbal, slovan, karviná

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.