Počasí dnes7 °C, zítra11 °C

Zpět na vítězné vlně. Slovan porazil Hradec gólem Tupty

Po prohře na Spartě si Slovan opět připsal tři body, když porazil Hradec těsně 1:0. Rozhodující gól vstřelil po přihrávce Frýdka po samostatném úniku Tupta.

V úvodu byli domácí lepším týmem a ohrožovali Fendrichovu bránu. Hosté ale postupně vyrovnali hru, paradoxně přitom šel do vedení Liberec. První gólovku měl ve 32. minutě Havelka, který jen těsně nedosáhl na přihrávku Júsufa.

Skóre se měnilo až ve 38. minutě. Domácí předvedli krásnou akci. Frýdek vyslal do samostatného úniku Tuptu a ten překonal Fendricha ranou k tyči – 1:0.

Domácí poté polevili a Hradec mohl brzy vyrovnat, Urma ale v jasné šanci přestřelil. O chvíli později navíc chyboval Tiéhi, Knobloch ale zachránil odkopem do bezpečí.

V úvodu druhé půle několikrát zahrozili domácí, hosté ale poté byli aktivnější. V 55. minutě Vašulín hlavičkoval z malého vápna a Knobloch opět zachránil.

Až v průběhu druhé půle začal být Liberec aktivnější, zlepšený výkon potvrdil nejprve Mikula, jehož střelu zblokovali hostující obránci, dorážku pak Frýdek poslal nad.

Závěr Slovan sehrál celkem zkušeně. Hradecké nepouštěl do souvislého tlaku, naopak sám hrozil, i když Vašulín měl šanci na vyrovnání. Nakonec udržel hubené vítězství.

Slovan Liberec - Hradec Králové 1:0 (1:0)

Branky: 38. Tupta. Žluté karty: 88. Stoch - 9. Čech, 48. Leibl. Diváci: 1000. Rozhodčí: Klíma - Vlček, Novák; VAR: Ondráš, AVAR: Paták

FC Slovan Liberec: Knobloch - Gebre Selassie, Chaluš, Plechatý, Mikula - Tiéhi, Havelka (86. Stoch)- Koscelník (59. Rondić), Frýdek (77. Purzitidis), Tupta (76. Mészáros)- Júsuf (76. Rabušic)

FC Hradec Králové: Fendrich - Klíma, Čech (71. Kubala), Leibl - Mejdr, Kodeš, Rada, Urma - Dvořák (71. Prekop), Vašulín, Vlkanova (84. Král)

Štítky slovan liberec, fotbal, slovan, hradec, FC Slovan Liberec, FC Hradec Králové, AC Sparta Praha, Theodor Gebre Selassie