Počasí dnes13 °C, zítra19 °C

Tohle na Plzeň nestačí, hodnotil prohru Slovanu trenér Kozel

Liberečtí fotbalisté nestačili na Plzeň, utkání prohráli už v první půli, kdy dvakrát inkasovali a sílu na zvrat už neměli. Podle trenéra Liberce Luboše Kozla musí hráči předvést lepší výkony, aby mohli pomýšlet na body z Plzně.

Jak se vám hodnotí utkání?
Zápas jsme ztratili v první půli. Do prvního gólu jsme hráli celkem dobře, ale chyběla nám finální přihrávka. Plzeň zdobilo to, co jí zdobí v poslední době, byla efektivní. První branka ji uklidnila, naopak s námi zacloumala. Do konce půle byli domácí lepší, my jsme ztráceli míče na vlastní půlce, z čehož pramenil druhý gól. Ve druhé půli jsme změnili rozestavení a asi to pomohlo, i když Plzeň nemusela nikam pospíchat. Měli jsme tam dvě možnosti, bránu jsme ale trefili až někde v 88. minutě, což je málo. Jednoznačný rozdíl byl na posledních třiceti metrech.

Hodnocení stopera Plechatého

U prvního gólu jste chválil Plzeň, byla tam i nějaká chyba z vaší strany?
Určitě, Plzeň takhle dala gól třeba i Bohemians. Rozebereme si to. Soupeř nás ale k chybám donutil svou kvalitou.

Prohráli jste s Plzní, Slavií i Spartou. Je ta první trojka opravdu tak odskočená?
Jsou to první tři týmy tabulky, to mluví za vše. Navíc jsme hráli na jejich hřišti. Na Spartě a Slavii jsme ještě výsledek drželi delší dobu, tady se nám to nepovedlo. První poločas ale nebyly dobré individuální výkony, to na Plzeň nestačí.

Tisková konference trenéra Kozla

Je vidět, jaké má Plzeň sebevědomí?
Viděl jsem je několikrát, porazili Bohemku 6:0, Jablonec 5:0. Výsledky nejsou náhodné, kvalita provedení akcí je na jiné úrovni, a proto jsou takhle nahoře.

Štítky slovan liberec, fotbal, slovan, plzeň, FC Viktoria Plzeň, Luboš Kozel, trenér, FC Slovan Liberec, Bílí Tygři Liberec, AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, Bohemians 1905, FK Baumit Jablonec, Instagram