Počasí dnes13 °C, zítra19 °C

Bodů máme nad očekávání, na jaře chceme navázat, hodnotí podzim Slovanu trenér Kozel

Podzimní část fotbalové ligy uzavřel liberecký Slovan domácím utkáním s Budějovicemi. První poločas se mu moc nepovedl, ve druhém už ale byl vítězství blíž. Trenér Luboš Kozel pak po utkání zhodnotil i celé jeho působení u týmu, ke kterému přišel, když byl s jedním bodem poslední v tabulce.

Jak byste zhodnotil utkání s Budějovicemi?
Myslím, že jsme viděli utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním byl lepší soupeř. My jsme do utkání nevstoupili dobře a presink Budějovic nám nedělal dobře. Chtěli jsme hrát za obranu, to se nám ale moc nedařilo. První poločas jsme přežili. Do druhé půle jsme vstoupili dobře a byl spíš v naší režii, i když hosté stále hrozili. Větší šance jsme si vypracovali my, ale neproměnili jsme je. Asi by pro diváky bylo lepší, kdyby to skončilo 2:2, výsledek je podle mě spravedlivý.

K týmu jste přišel, když byl poslední v tabulce. Jaké jste si dával cíle?
Cíl byl jediný, dostat Slovan výš a vyhnout se záchranářským bojům, což se nám daří. Kdyby my někdo řekl, že po podzimu budeme mít 24 bodů, tak to beru všemi deseti. Bodový zisk je nad očekávání, na jaře na to chceme navázat.

S týmem jste získal 23 ze 24 bodů. S tím jste spokojený?
Prohráli jsme jen na Spartě, Plzni a Slavii a doma s Ostravou. To je jediné, co mě mrzí, situace ale byla ovlivněná brzkým vyloučením Tiéhiho. Celkově ale spokojenost je, je na čem stavět a určitý rys na hře vidět je.

Přesto, kdybyste Budějovice porazili, mohli jste skočit do první šestky. Nemrzí to trochu?
Vůbec ne, v tuhle chvíli není důležité být šestí, to bude důležité a konci ligy. Vidíme, že jsme srovnatelní s mužstvy, které jsou kolem nás v tabulce. Pro nás je důležité, že jsme se odtrhli od spodku a když budeme takhle pokračovat, tak se vyhneme boji o záchranu.

Tušíte už, jakou proměnou projde v zimě kádr?
Něco se dá čekat, něco se dá předvídat. Máme kádr 24 hráčů, u některých jsme si řekli, že by bylo lepší, kdyby odešli. Kádr je široký možná až zbytečně moc. Není lehké držet 13 hráčů, kteří nehrají. Pak ale máme posty, které bychom mohli zkvalitnit, o určitém posílení se bavíme. Chtěli bychom adresně někoho přivést.

Konkrétně můžete zmínit nějak jméno?
Máme jména, ale nechci to zveřejňovat, nic není hotové.

Jsou už jisté nějaké odchody?
Jisté zatím nic není, ale ti hráči to vědí, mluvili jsme s nimi a vědí na čem jsou. Hotové to ale není.

Hráči, kteří jsou v Liberci na hostování, zůstávají?
Co jsme se bavili s vedením, tak ty kluby si hráče stáhnout mohou, nevím ale o nikom, kdo by měl v zimě skončit.