Počasí dnes22 °C, zítra23 °C
Pondělí 29. dubna 2024  |  Svátek má Robert

Slovan na vítězství nad Slavií nenavázal. V Olomouci prohrál 0:1

Liberečtí fotbalisté ve 26. ligovém kole hráli na hřišti Olomouce. A přestože nepodali špatný výkon, žádnou ze svých šancí nevyužili. Naopak už po pětadvaceti minutách byl úspěšný exliberecký Navrátil, který rozhodl o hubeném vítězství domácích 1:0.

V prvních minutách utkání byli aktivnější domácí, i když šance k vidění nebyly. Ta první pak ve 25. minutě skončila gólem. Chytil pálil, Knobloch jen vyrazil a odražený míč s pomocí tyče poslal do sítě Navrátil.

Olomouc byla i v zbytku poločasu lepší, hosté měli vlastně jen dvě možnosti. Nejprve hlavičkoval Rabušic, v závěru půle pak křižnou ranou Fukala jen těsně minul.

Druhou půli hosté začali mnohem aktivněji. Hned v jejím úvodu dobře pálil Frýdek a Macík měl s jeho ranou problémy. Liberečtí dobývali zatažené domácí, kteří bránili a vyráželi do brejků.

Další góly ale nepadaly, domácí nevyužili své závary, na straně Liberce měl další možnost Frýdek, poté se hezky uvolnil Višinský, kterého vychytal Macík. V závěru pak Liberec bojoval o vyrovnání. Do dobré možnosti se dostal Yusuf, který ještě vracel před bránu. Asi největší možnost na vyrovnání měl Frýdek, jeho lehce tečovaná rána z dvanácti metrů ale šla těsně nad.

Sigma Olomouc - Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Branky: 25. Navrátil. Žluté karty: 75. Růsek, 90+3. Macík, 90+4. Beneš, 90+5. Daněk, 90+6. Jílek (hlavní trenér) - 59. Purzitidis. Rozhodčí: Orel - Vlček, Bureš; VAR: Szikszay, AVAR: Julínek

SK Sigma Olomouc: Macík – Chvátal, Jemelka, Beneš (C), Zmrzlý – Breite (67. Růsek) – Daněk, Zahradníček (77. Vepřek), Spáčil, Navrátil (67. Matoušek) – Chytil (77. Hubník)

FC Slovan Liberec: Knobloch - Koscelník, Gebre Selassie, Mikula (C) (62. Júsuf Hilál), Purzitidis, Fukala (62. Mészáros) - Frýdek, Tiéhi, Matoušek (77. Ghali) - Rabušic (46. Višinský), Rondić (77. Havelka)

Štítky slovan liberec, fotbal, olomouc, SK Sigma Olomouc, FC Slovan Liberec, SK Slavia Praha, Theodor Gebre Selassie