neděle 3. července 2022 Radomír

Memoriál ve Studánce připomene rozhodčího Nádeníka. Vítězství obhajuje stará garda Slovanu

Staré gardy osmi fotbalových klubů z Liberecka si o víkendu připomenou rozhodčího Zdeňka Nádeníka. Ten před čtyřmi lety zkolaboval přímo na hřišti a v nemocnici zemřel. Vítězství z minulého ročníku obhajují fotbalisté Slovanu Liberec.

Třetí ročník Memoriálu Zdeňka Nádeníka se odehraje na hřišti v Krásné Studánce za účasti osmi mužstev s výkopem od 10 hodin. „Fotbálek se hraje se v pěti a pozor! Hrajeme pro radost, takže žádné skluzy," upozornil organizátor turnaje Jiří Blaschke.

Memoriál nese jméno bývalého rozhodčího Zdeňka Nádeníka, který zemřel v 48 letech po kolapsu v utkání krajského přeboru mezi Železným Brodem a Českou Lípou v listopadu 2018. Ačkoliv mu byla okamžitě poskytnuta první pomoc a po následném leteckém transportu do liberecké nemocnice byl hned operován, svůj boj o život prohrál.

Vedle fotbalu bylo velkou láskou Zdeňka Nádeníka i divadlo a vystupoval v celé řadě představení libereckého Divadla F. X. Šaldy. Během let ho mohli lidé spatřit například v představeních She Loves Me, Zpívání v dešti, Veselá vdova, Sugar, nebo Funny Girl. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Memoriál Zdeňka Nádeníka, pixabay.com

Štítky memoriál, zdeněk nádeník, fotbal, krásná studánka, rozhodčí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.