Počasí dnes23 °C, zítra20 °C
Úterý 30. dubna 2024  |  Svátek má Blahoslav

Slovan poprvé prohrál. Pardubice rozhodly dvěma slepenými góly před přestávkou

Po dvou výhrách přišla sprcha. Liberečtí fotbalisté přijeli do Ďolíčku jako favorité, proti Pardubicím ale prohráli. O vítězství domácí rozhodli v závěru první půle, když dali dvě branky. Liberec po přestávce snížil, na vyrovnání už ale nedosáhl.

Do první vážnější možnosti se dostali domácí, když Janošek ve 14. minutě pálil těsně vedle Vliegenovy brány. Hra byla vyrovnaná, po necelé půlhodině ale opět hrozili domácí, Solil ale hlavou našel Vliegena.

Poté zahrozil Frýdek, domácí obrana ale zakročila. V závěru poločasu ale přišlo zatmění Liberce. Ve 43. minutě se k odraženému míči dostal Hlavatý a jednoduše skóroval. A v nastavení přišel druhý úder. Vlček obral o míč jednoho z hostí a prostřelil Vliegena – 2:0.

Hosté do druhé půle prostřídali a právě Kozák po přihrávce Matouška brzy snížil. Šance poté měly oba týmy. Od sedmdesáté do osmdesáté minuty měli hosté hned několik gólovek, vyrovnat se jim ale nedařilo.

Slovan tak po dvou výhrách kouše porážku. V příštím kole hostí České Budějovice.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky slovan liberec, fotbal, pardubice, FC Slovan Liberec, FK Pardubice, Ďolíček, SK Dynamo České Budějovice