Počasí dnes17 °C, zítra19 °C

Slovan přišel o vítězství nad oslabenou Boleslaví. Zklamání z výkonu i výsledku, zlobil se trenér Kozel

Liberečtí fotbalisté měli utkání druhého kola v Boleslavi rozehrané velmi dobře. Nejprve Vliegen zlikvidoval penaltu a pak si vypracovali dvoubrankové vedení, navíc domácí Boleslav šla ještě v první půli do deseti za červený faul Kostky na Doumbiu. Jenže hráči Slovanu druhou půli nezvládli, a nakonec mají jen bod. Naštvali tak nejen početnou skupinu fanoušků, kteří jeli tým podpořit, ale i trenéra Kozla. „Jsem zklamaný z našeho výkonu a hlavně výsledku,“ řekl Luboš Kozel po utkání.

Slovan totiž celé utkání herně nepřesvědčoval. Už v první minutě navíc Vliegen fauloval a kopala se penalta. Liberecký brankář ale chybu odčinil a svůj tým nakopl. Ten pak využil dvě možnosti a vedl 2:0. Navíc šel do sprch domácí Kostka, který ošklivým šlapákem dojel Doumbiu. „Zápas mě stál hodně nervů od první minuty,“ okomentoval po utkání hostující trenér Kozel.

I když totiž Slovan nehrál dobré utkání, vedl 2:0 a mířil za vítězstvím. Jenže ve druhé půli kromě hlavičky Kulenoviće směrem dopředu nepředvedl vůbec nic. „Když jsme se dostali do situace, že vedeme o dvě branky a hrajeme proti deseti, neměli jsme si to nechat utéct. Naší lehkovážností v závěru druhé půle jsme dovolili Boleslavi vrátit se do zápasu a těsně před koncem neuhlídali standardní situaci,“ dodal Kozel.

A tak zatímco mohl Slovan po dvou utkáních vést ligu se šesti body, nakonec kouše jen remízu.

Šanci na nápravu bude mít příští víkend doma proti Bohemians. Utkání se hraje v neděli od 15 hodin.

FK Mladá Boleslav - Slovan Liberec 2:2 (0:2)

Branky: 79. Pulkrab, 89. Suchý - 8. Chaluš, 42. Kulenović. Žluté karty: 9. Kušej, 18. Suchomel, 25. Suchý, 54. Karafiát, 80. Pulkrab, 82. Ladra - 5. Plechatý, 82. Červ, 88. Prebsl, 90. Mikula. Červené karty: 36. Kostka (MBL). Rozhodčí: Vokoun - Kubr, Mokrusch; VAR: Všetečka, AVAR: Šimáček. Diváci: 4112

FK Mladá Boleslav: Trmal – Kostka, Suchý, Karafiát, Suchomel (85. Šimek) – Matějovský (C) (46. Ladra), Sakala, Mareček (75. Žitný) – Jawo (38. Kadlec), Hilál (75. Pulkrab), Kušej

FC Slovan Liberec: Vliegen - Plechatý (C), Chaluš, Pourzitidis - Fukala, Červ (83. Prebsl), Doumbia (83. Varfolomejev), Frýdek (69. Penner), Ghali - Kulenović (69. Horský), Tupta (60. Mikula)