Počasí dnes17 °C, zítra19 °C

Slovan doma podlehl Spartě. Dvěma góly rozhodl střídající Haraslín

Liberečtí fotbalisté v sedmém ligovém kole podlehli Spartě 0:2. Domácí předvedli dobrý výkon a měli i několik nadějných šancí, rozhodla desetiminutovka ve druhé půli, kdy Slovan vypadl z role, hosté dvakrát udeřili a brankář Vliegen ještě několikrát dobře zasáhl.

V úvodu byli aktivnější hosté, hrálo se ale bez větších šancí. Až ve 25. minutě vyvedl míč Tupta, předložil ho na vápno Žambůrkovi, ten ale vysoko přestřelil. Pak zahrozila Sparta, hlavička Olatunjiho šla vedle.

Další dobrou kombinaci předvedli domácí ve 28. minutě. Ke střele se po dobré kombinaci dostal Červ, jenže i on pálil po podklouznutí nad. A do třetice Tupta, i on po přiťuknutí pálil nad.

Ve 37. minutě po rychlém brejku z rohu vápna napřáhl Kulenović a protáhl Vindahla. V samotném závěru poločasu mohl skórovat Olatunji, hlavou ale v dobré pozici minul.

Druhou půli začal lépe Slovan. V 54. minutě po rohu napřáhl z voleje Červ a Vindahl opět zasáhl. Slovan pokračoval v tlaku a měl dva rohy, skórovat se mu ale nepodařilo. Po hodině hry na hranici vápna fauloval Prebsl a přímý kop kopal Birmančevič, Vliegen ale skvěle vyškrábl míč na roh. Z následného rohu pálil Haraslín a jen těsně minul.

V 68. minutě měla Sparta jasnou gólovku. Zelený se po nedorozumění v obraně dostal sám před Vliegena, ale ten zachránil. Hned poté šel sám na bránu Haraslín, obešel Vliegena a překonal i vracejícího se Prebsla – 0:1.

Sparta byla v těch minutách lepší, Slovan propadal při bránění, při další gólovce vychytal Vliegen Kuchtu. A v 77. minutě bylo ještě hůř, když Haraslín krásně obstřelil Vliegena – 0:2.

V samém závěru pak byl po druhé žluté kartě vyloučen Pourzitidis a Slovan tak dohrával v deseti.

Slovan Liberec - Sparta Praha 0:2 (0:0)

Branky: 69. Haraslín (Kuchta), 77. Haraslín (Zelený). Karty: 44. Červ, 61. Prebsl, 66. Pourzitidis, 67. Luboš Kozel – 44. Zelený, 50. Olatunji. ČK: 87. Pourzitidis. Rozhodčí: Szikszay – Hrabovský, Volf; VAR: Radina, AVAR: Hájek. Diváci: 7627

FC Slovan Liberec: Vliegen – Prebsl (75. Penner), Chaluš, Pourzitidis – Mikula (C), Červ (75. Hudák), Doumbia, Žambůrek, Ghali (75. Preisler) – Kulenović (75. Rabušic), Tupta (90. Lehoczki).

AC Sparta Praha: Vindahl – Sörensen, Vitík, Krejčí ml. (C) – Pešek (46. Wiesner), Sadílek (83. Laci), Kairinen, Zelený – Kuchta (83. Sejk), Olatunji (59. Haraslín), Birmančević (90. Ševčík).

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!