Počasí dnes17 °C, zítra19 °C

Derby bez vítěze. Slovan remizoval v Jablonci 1:1

Jednašedesáté ligové derby mezi Libercem a Jabloncem vítěze nenašlo. Liberec od úvodu po proměněné penaltě Tupty vedl, domácí pak srovnali v druhé půli po rohu, kdy se trefil Tekijaški.

Penaltová situace přišla hned ve čtvrté minutě. Jeden z jabloneckých zahrál rukou, dlouho se zkoumalo video a verdikt byl jasný – penalta. Míč si vzal Tupta a prvním ligovým gólem v sezoně poslal hosty do vedení.

Ti byli poté aktivnější. Dobrou ránu vyslal Preisler, další šance ale nevyužil ani jeden tým. V 50. minutě mohli hosté vedení potvrdit, jenže Doumbiovu střelu z ideální pozice Hanuš vyrazil. A tak trestal Jablonec. Tekijaški si naběhl na roh a akrobaticky srovnal – 1:1.

Slovan si mohl vzít vedení v 67. minutě, kdy se centr Žambůrka odrazil od obránce na tyč. Poté měl možnost jablonecký Kratochvíl, ale neuspěl. V další dobré možnosti vychytal Hanuš Ghaliho.

V závěru měli blíž k vítězství domácí, Liberec už ale druhý gól nedostal.

FK Jablonec - Slovan Liberec 1:1 (0:1)

Branky: 53. Tekijaški - 8. Tupta z pen. Žluté karty: 7. Tekijaški, 31. Jovović - 7. Chaluš, 61. Červ, 85. Žambůrek, 90+3. Hudák. Rozhodčí: Berka - Pečenka, Vyhnanovský; VAR: Kocourek, AVAR: Machač. Diváci: 3650

FK Jablonec: Hanuš – Černák (27. Jovović), Tekijaški, Hurtado, Polidar – Čanturišvili, Hübschman (63. Houska), Souček (82. Alégué), Kratochvíl – Chramosta (C), Drchal (46. Krulich)

FC Slovan Liberec: Vliegen – Fukala, Chaluš, Mikula (C) – Ghali, Červ, Doumbia (88. Rabušic), Žambůrek, Preisler (72. Hudák) – Kulenović (72. Okoh), Tupta (59. Frýdek)