Počasí dnes20 °C, zítra22 °C

Slovan veze ze Slovácka bod, remízu zařídil Tupta

Po vítězství nad Plzní měl Slovan na programu dalšího těžkého soupeře – Slovácko. A Liberec neodehrál špatný zápas a z Moravy odváží bod za remízu 1:1, když obě branky padly v úvodu utkání. Za Liberec se trefil Tupta a byl to jeho čtvrtý gól v sezoně.

Slovan začal utkání aktivně, jenže po deseti minutách z ničeho nic prohrával. Bačkovský rozehrál jen k soupeři a po zmatcích v obraně inkasoval z kopačky Petržely – 1:0. Jenže Slovan rychle zareagoval. Po rychlé akci v 16. minutě centroval Ghali, Preislerovu hlavičku Fryšták vyrazil k Tuptovi a od něj míč putoval do sítě – 1:1.

V první půli mohly skórovat oba týmy, dobré šance měl Rabušic a Žambůrek, u domácích pálil z přímáku Havlík. Největší šanci ale měl Tupta, který šel sám na Fryštáka, jenže trefil jeho nohy a z následného centu Rabušice už nic nebylo.

Ve druhé půli měli více ze hry domácí, kromě několika střel, ale žádná gólová šance nepřicházela. Slovan hrozil z brejků, ani on ale žádný nedovedl k většímu ohrožení Fryštáka.

V nastavení mohl vítězství Slovácku zařídit Daníček, jeho hlavičku ale vychytal Bačkovský a oba týmy si nakonec body rozdělily.

Slovácko - Slovan Liberec 1:1 (1:1)

Branky: 10. Petržela - 16. Tupta. Žluté karty: 29. Valenta, 76. Juroška - 34. Žambůrek, 54. Tupta, 60. Frýdek, 85. Horský, 88. Pourzitidis. Rozhodčí: O. Berka - M. Vlček, M. Vyhnanovský; VAR: Volek, AVAR: Paták. Diváci: 4523

1.FC Slovácko: Fryšták - Reinberk, Kadlec (C), Hofmann, Doski - Havlík, Valenta (69. Juroška), Trávník (90. Daníček)- Mihálik (69. Sinyavskiy), Vecheta, Petržela (69. Kim)

FC Slovan Liberec: Bačkovský - Mikula, Chaluš, Pourzitidis - Ghali, Červ, Žambůrek (90. Prebsl), Frýdek (71. Višinský), Preisler (71. Horský) - Tupta (90. Doumbia), Rabušic (C)(60. Fukala)