Počasí dnes17 °C, zítra19 °C

Série bez prohry je u konce. Slovan na závěr podzimu prohrál v Pardubicích 0:2

Liberečtí fotbalisté po sedmi utkáních v lize prohráli. Nestačili na domácí Pardubice, kterým podlehli 0:2. Už v úvodu se trefil Zlatohlávek, ve druhé půli přidal druhou branku Daněk. Liberečtí žádnou z několika dobrých možností neproměnili a jedinou branku jim vzal ofsajd.

Lépe začali domácí. Patrák ve 12. minutě naše Zlatohlávka a ten poslal míč k tyči – 1:0. Liberec mohl odpovědět v 19. minutě, kdy se do dobré možnosti dostal Horský, jenže minul. Situaci ještě zkoumal VAR, za ruku Zlatohlávka se ale penalta nepískala.

Další dobrou možnost měli hosté po půlhodině hry. Tupta z přímáku trefil šibenici, gól ale skvělým zákrokem odmítl Kinský. Slovan ale hrozil dál, Višinský po dobré kombinaci minul, Tuptovu další ránu srazila obrana mimo.

V druhé půli měly šance oba týmy. Slovan dokonce v 58. minutě vyrovnal, jenže se pískal osfajd. V 67. minutě ale bylo s hosty zle. Domácí předvedli rychlý brejk a Daněk překonal Bačkovského – 2:0.

Poté měl Liberec ještě několik dobrých možností, branku už ale nedal a v Pardubicích tak prohrál.

FK Pardubice - Slovan Liberec 2:0 (1:0)

Branky: 12. Zlatohlávvek, 67. Daněk Žluté karty: 37. Patrák, 88. Daněk - 34. Žambůrek, 63. Červ. Červené karty: 90.+1 Mukwele. Rozhodčí: M. Radina - J. Šimáček, A. Černoevič; VAR: L. Szikszay; AVAR: J. Hrabovský. Diváci: 2189

FK Pardubice: Kinský - Mareš, Halinský, Ortiz, Icha - Daněk, Solil (63. Míšek), Vacek (C) (83. Kukučka), Hlavatý, Patrák (74. Donát) - Zlatohlávek (63. Mukwelle)

FC Slovan Liberec: Bačkovský - Prebsl, Chaluš, Mikula (C) - Fukala (71. Penner), Červ, Žambůrek (78. Kok), Preisler (59. Frýdek) - Višinský (71. Rabušic), Horský (46. Kulenović), Tupta

Štítky slovan liberec, fotbal, pardubice

Série bez prohry je u konce. Slovan na závěr podzimu prohrál v Pardubicích 0:2  |  Fotbal  |  Sport  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje