Počasí dnes13 °C, zítra13 °C
Pátek 18. října 2024  |  Svátek má Lukáš

Slovan Liberec pod novým vedením otočil zápas a z Karviné si odváží tři body

První kolo nejvyšší české fotbalové ligy skončilo lépe pro hostující Slovan. Jediným střelcem za domácí byl Slovák Martin Regáli. Slovan Liberec si tak domů pod Ještěd odváží 3 body.

Nová éra Slovanu pod vedením Radoslava Kováče nezačala nejlépe. Hned ve 4. minutě se Karviná díky nádherné střele Regáliho ujala vedení. Poté se v rozmezí 10 minut dostal dvakrát do zakončení Denny Samko, ale ani jednou Bačkovského nepřekonal. Slovan vyrovnal ve 27. minutě, kdy se prosadil Denis Višinský, který zužitkoval přihrávku Michala Hlavatého.

Ještě do poločasu se libereckým povedlo skóre otočit. Ve 34. minutě se po rohovém kopu Hlavatého prosadil Ševínský.

Druhý poločas patřil hostům. V 87. minutě po dlouhém autu Preislera přiklepl hlavou Letenay míč k Zybovi a ten dlouhou přihrávkou vysunul do úniku Ľubomíra Tuptu. Slovenský reprezentant běžel sám na branku, zbavil se vyběhnutého Knoblocha a hlavou uklidil míč do prázdné brány.

Rozhozčí v druhém poločase nastavili ještě sedm minut. Výhra 3:1 však libereckým zůstala a z Karviné si odváží 3 body.

MFK Karviná – Slovan Liberec 1:3 (1:2)

Branky: 4. Regáli (Mikuš) – 27. Višinský (Hlavatý), 34. Ševínský (Hlavatý), 87. Tupta (Zyba). Žluté karty: 72. Plechatý (LIB), 73. Kováč (LIB). Rozhodčí: Starý – Ratajová, Podaný; VAR: Kocourek, AVAR: Kříž. Diváci: 2 592.

MFK Karviná: Knobloch – Mikuš, Svozil (C), Bergqvist (23. Krčík), Fleišman – Čavoš (64. Moses), Planka – Regáli, Samko (64. Botos), Memić – Ezeh.
Náhradníci: Lapeš, Ciupa – Ražnatović, Žák, Vinicius, Raspopović, Singhateh, Muhammad.
Trenér: Hyský.

FC Slovan Liberec: Bačkovský – Mikula (C), Ševínský, Plechatý – Varfolomejev (67. Tupta), Icha – Koželuh, Hlavatý, Višinský (67. Frýdek), Ghali – Nyarko (54. Letenay).
Náhradníci: Vliegen – Preisler, Dulay, Kayondo, Zyba, Pourzitidis.
Trenér: Kozel.