Počasí dnes22 °C, zítra16 °C
Pondělí 9. září 2024  |  Svátek má Daniela

Slovan před devíti tisíci diváky podlehl Slavii. Jediným gólem rozhodl Diouf

Ligový šlágr se odehrál U Nisy, kam přijela Slavia. Téměř plný stadion sledoval bojovný zápas na těžkém terénu s málo šancemi. Jedinou využila Slavia, kdy dělovkou zpoza vápna rozhodl Diouf.

Aktivnější byla v úvodu Slavie, v osmé minutě pálil zpoza vápna Masopust a obrana tečovala na roh. Slovan odpověděl vzápětí. Nyarko se probil na vápno, přistrčil Tuptovi a jeh rána šla nad. V desáté minutě mohl jít Liberec do vedení. Hlavatý našel rozběhlého Nyraka a jeho ránu skvěle vytěsnil Kinský na roh.

Hodně vzruchu přinesla 28. minuta. Nejprve Nyarko v krásném běžeckém souboji předstihl Oghbua a z dálky přestřelil. Z protiútoku ale hrozila Slavia. Ševinský podklouzl a Provod šel z úhlu sám na Bačkovského, jenže ten mu skvělým zákrokem balon sebral.

První střelu na bránu si hosté připsali v 39. minutě, kdy zasáhl Bačkovský. Z následného rohu se ale míč odrazil k Dioufovi a ten bombou zpoza vápna poslal míč pod břevno – 0:1.

Liberec mohl odpovědět. A také po rohu. Míč se odrazil k Ichovi a jeho dělovku vytáhl Kinský na roh.

Druhou půli začali hosté hodně zataženě a Liberec musel dobývat. To se málem povedlo v 53. minutě, jenže Ševinského rána z dobré pozice šla hodně mimo. Poté převzala iniciativu Slavia a v 60. minutě zakončil jeden z hostujících roh, ale míč šel mimo bránu. Poté pálil Schranz, ani on ale nenašel prostor mezi tyčemi.

Hra se poté opticky vyrovnala a šance nepřicházely. Až v 85. minutě hlavičkoval Ševinský mimo. Jinak Slavia dobře bránila a domácí do ničeho nepouštěla. V samotném závěru přišel nebezpečný centr, ten ale proletěl vápnem.

Slovan Liberec - Slavia Praha 0:1 (0:1)

Branky: 39. Diouf. Žluté karty: 82. Frýdek - 84. Schranz. Rozhodčí: J. Machálek – P. Caletka, P. Antoníček; VAR: K. Rouček, AVAR: I. Nádvorník. Diváci: 9011

FC Slovan Liberec: Bačkovský – Mikula (C), Ševínský, Preisler – Ghali (74. Koželuh), Icha, Hlavatý, Kayondo – Višinský (79. Kok), Nyarko (60. Dulay), Tupta (74. Frýdek)

SK Slavia Praha: Kinský - Holeš, Ogbu, Bořil (C) - Masopust (75. Zima), Prebsl, Oscar, Diouf (90. Wallem) - Schranz (90. Chytil), Chorý (66. Fila), Provod (66. Zafeiris)

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!