Počasí dnes20 °C, zítra21 °C
Úterý 17. září 2024  |  Svátek má Naděžda

Slovan nezvládl zápas v Ostravě. Baníku podlehl 0:2

Liberečtí fotbalisté v šestém kole potřetí prohráli. Tentokrát na hřišti Baníku podlehli Ostravě 0:2. Rozhodující byl úvod druhé půle, který se hostům vůbec nepovedl a po brankách Prekopa a Ewertona už neměl sílu ani na snížení.

První půle ještě byla z pohledu Liberce slušná. Více držel míč a byl nebezpečnější. V 11. minutě Hlavatý napálil tyč, dobrou možnost měl po rohu Halinský. Baníku se moc nedařilo, do šaten se tak šlo za stavu 0:0.

Jenže do druhé půle si týmy role obrátili a domácí udeřili hned v úvodu. Ewerton našel Prekopa, který přehodil Bačkovského – 1:0. V 54. minutě bylo ještě hůř. Ewerton postupoval až k vápnu, kde se opřel do míče. Ten za Bačkovského nešťastně tečoval Ševínský – 2:0.

Domácí pak zápas jasně kontrolovali a měli i další šance. Ewerton ale další gólovku zahodil, při střele Kubaly zpoza vápna se vyznamenal Bačkovský. Liberec měl vlastně jen dvě šance, střela Hlavatého v 69. minutě šla mimo, v 76. Zyba vyslal za obranu Nyarka, ten ale Markoviče neprostřelil.

Slovan tak podruhé za sebou venku prohrál, celkem má z šesti utkání bilanci dvou výher, remízy a tří proher. V příštím kole pak hostí Plzeň.

Baník Ostrava - Slovan Liberec 2:0 (0:0)

Branka: 48. Prekop (Ewerton), 54. Ewerton. Rozhodčí: Szikszay – Kubr, Volf. VAR: Berka. ŽK: (50. Bernady), 83. Chaluš, 90+4. Kubala – 51. Kayondo, 81. Nyarko, 88. Ševinský.

FC Baník Ostrava: Markovič – J. Juroška, Frydrych, Chaluš, Kpozo – Boula, Rigo (84. Grygar) – Fomba (46. Holzer), Šín (70. Kubala), Ewerton (C) (90. Uchenna) – Prekop (84. Ji. Klíma).

FC Slovan Liberec: Bačkovský – Halinský, Ševínský, Pourzitidis – Koželuh (62. Nyarko), Icha (62. Zyba), Hlavatý (81. Eneme), Kayondo – Frýdek (62. Letanay), Tupta (C), Višinský (76. Dulay).

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!