Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Slovan nestačil v oslabení v prvním jarním utkání ligy na Baník, před domácím publikem prohrál 0:1

Autoři | Foto FC Slovan Liberec

V prvním soutěžním utkání roku 2025 se Slovan Liberec v sobotu 1. února střetl se silným soupeřem z Ostravy. Hned v první minutě dal Ewerton Liberci gól. Po nepodařeném úvodu obdržel červenou kartu Jan Mikula a domácí zápas dohrávali v deseti hráčích. Slovan Liberec tak prohrál s Baníkem Ostrava 0:1.

Vstup do utkání se Slovanu vůbec nevydařil. Po rychlé kombinaci Bouly a Prekopa se k míči dostal Ewerton a ten balon jen prostrčil pod gólmanem Koubkem - 0:1. O chvíli později byl červenou kartou potrestán kapitán Mikula, který fauloval Kpozoa. I přes protesty musel zkušený obránce předčasně odejít do šaten. Následovaly další šance Ostravy, kde musel domácí tým podržet Tomáš Koubek. Ve 23. minutě musel na červenou kartu Radoslav Kováč reagovat a do hry poslal zimní akvizici Šimona Gabriela.

Po půlhodině hry se liberečtí dostali konečně k větší šanci, když po centru Višinského mohl hlavičkou zakončovat Nyarko. Jeho balon byl ale zblokován ostravskou defenzívou. Ve 40. minutě se k volnému kopu postavil Rigo a jeho nebezpečný pokus musel brankář vyrazit na roh. Vzápětí musel opět zasahovat domácí gólman Koubek, který na třikrát pohotově zabránil vstřelení druhého gólu Ostravy. Na konci prvního poločasu se Baník radoval z druhé trefy, avšak ne dlouho. Po přezkoumání VARu byl odpískán faul na Masopusta. Slovan tak po prvním poločase prohrával 0:1.

Na začátku druhého poločasu se Liberec mohl prosadit po rohovém kopu. Blízko ke vstřelení branky měl Šimon Gabriel, který svou hlavičkou donutil zasáhnout Holce. Ten si však situaci pohlídal. V 54. minutě se k odraženému míči ve vápně dostal Nyarko. Ghanský útočník se s míčem otočil a vyslal nebezpečnou střelu. Ta ovšem letěla pouze vedle branky. O deset minut později zatlačili ostravští libereckou obranu a v šanci se objevil Kpozo, který mohl těžit z přihrávky Ewertona. Míč byl ale zblokovaný.

V 73. minutě se ocitl ve vápně nikým nehlídaný Zlatohlávek a hlavičkou chtěl ještě najít Kpozoa. Ten ale stačil pouze líznout balon mimo brankovou konstrukci. Následně to byl opět Kpozo, který se dostal do šance. Z levé strany vyslal tvrdou ránu, ovšem pouze nad branku. Do další šance se dostal Zlatohlávek, ale proti jeho střele z levé strany stál opět spolehlivý Koubek. Nic více se už v zápase nestalo a Slovan dokázal pouze udržet jednobrankový deficit v deseti hráčích na hřišti.

FC Slovan Liberec - FC BANÍK Ostrava 0:1 (0:1)

Branky: 1. Ewerton. Žluté karty: 79. Masopust, 90+1. Varfolomejev - 50. Rigo, 81. Kpozo, 90+1. Zlatohlávek. Červené karty: 5. Mikula. Rozhodčí: J. Machálek – D. Žurovec, M. Malimánek | VAR: L. Szikszay | AVAR: V. Ježek. Diváci: 3308

FC Slovan Liberec: T. Koubek – Masopust (80. Frýdek), Plechatý, Mikula (C) – Koželuh (68. Icha), Varfolomejev, Hlavatý, D. Mašek (23. Gabriel) – Ghali, Nyarko (68. Tupta), Višinský (80. Strnad). Náhradníci: Krajčírik – Gabriel, Rýzek, Icha, Frýdek, Dulay, Strnad, Tupta, Rabušic

FC Baník Ostrava: Holec – Frydrych, Chaluš, Pojezný – Buchta (90. Látal), Boula, Rigo, Kpozo – Ewerton (C) (68. Zlatohlávek), Prekop (68. Kubala), Kohút (76. Munksgaard). Náhradníci: Trefil – Látal, Grygar, Lischka, Zlatohlávek, J. Juroška, Owusu, Kubala, Munksgaard, Rusnák, Kornezos

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Slovan, Liberec, Baník, Ostrava, červená karta

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.