čtvrtek 2. dubna 2020 Erika

Odchodů bylo v zimě víc než se čekalo, přiznává sportovní ředitel Slovanu Jan Nezmar

Z hráčů, kteří během zimy odpustili stadion U Nisy, by se bez problémů dala sestavit kompletní fotbalová jedenáctka. Trenéra Jindřicha Trpišovského tak čeká nelehká situace. Vypořádat se bude muset především s odchodem dvou klíčových hráčů a reprezentantů kapitána Davida Pavelky a záložníka Josefa Šurala. Podle sportovního ředitele Jana Nezmara zůstává cíl jasný a to udržet minimálně čtvrté místo i na konci sezony.

„Na rovinu říkám, že těch změn v kádru bylo více než jsem plánoval. Díky bohu nám zůstali stejní alespoň trenéři,“ posteskl si na dnešní tiskové konferenci sportovní ředitel Slovanu Jan Nezmar.

Kromě Pavelky a Šurala opustili Liberec také Milan Kerber, Lukáš Hroššo, Josef Šural, Dzon Delarge, Jiří Pimpara, Vojtěch Hadaščok, Djika Douglas, Daniel Soungole, Won Che Bong i Jan Mudra.

Necelý týden před ligou Slovan ještě neuzavírá soupisku. Do konce není dotaženo hostování sparťanů Herolinda Shaly, Ondřeje Švejdíka a přestup Matěje Pulkraba. Naopak v kabině pod Ještědem se už zabydluje Sergej Ljulka, Ondřej Karafiát, Egon Vůch a Radim Breite.

„Odchod Davida Pavelky nebyl v plánu vůbec a trochu nám to nabouralo herní koncept. Je pro mě otazník, co budeme na jaře předvádět. Přál bych si, aby si vše sedlo podobně jako v létě a udrželi jsme minimálně pozici, kterou máme teď,“ dodal Nezmar.

Odchodem Davida Pavelky přišel Slovan také o kapitána, kterého si musela kabina na soustředění v Turecku zvolit. Poprvé v prvoligové historii se jím stal liberecký odchovanec. Kapitánskou pásku totiž na jaře natáhne Lukáš Pokorný. „Nebojím se toho. Byl jsem kapitán v juniorce, žácích i dorostu,“ shrnul Pokorný.

První utkání jarní části odehrají fotbalisté Slovanu už tento pátek na půdě pražské Dukly. Utkání sedmnáctého kola nejvyšší ligy přikládá celá kabina velkou váhu. „Je důležité, abychom v prvním utkání uspěli a dokázali si, že jsme schopni pokračovat ve stejných výkonech jako na podzim i bez klíčových hráčů,“ podotkl trenér Jindřich Trpišovský.

Slovan během zimní přípravy absolvoval osm utkání, ve kterých nastřílel sedmnáct branek. Tři přípravné zápasy vyhrál, ve čtyřech remízoval a jediné prohrál. „Jsme velmi rádi, že už máme přípravu za sebou. Bylo to náročné období, ale o to více se těšíme, až znovu začne liga. V kabině je cítit očekávání,“ uzavřel Lukáš Pokorný.

Foto Jaroslav Appeltauer

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.