Počasí dnes11 °C, zítra11 °C
Pondělí 30. září 2024  |  Svátek má Jeroným

Cesta za obhajobou skončila na Letné. Slovan prohrál se Spartou o dvě branky

Čtvrtfinále MOL Cupu se Spartou je pro Slovan konečná. Po vítězství 2:1 v domácím zápase Liberec v Praze na Spartu nestačil a prohrál 2:0. Herně to přitom špatné vůbec nebylo a Sparta hrála v kombinované sestavě. Přesto to nestačilo. Slovanu tak na cestě do Evropské ligy zbývá pouze ligová soutěž.

Slovan přitom byl od začátku aktivnější a dostával se do náznaků šancí. V 16. minutě mohl skórovat Bartl, ale jeho prudkou ránu ztlumil Miller. A pak už udeřila z ojedinělé akce Sparta. Ve 27.minutě se do balonu opřel Jiráček a trefil se pod břevno.

Ve druhém poločase Liberec otevřel hru ve snaze o vyrovnání a šancí bylo víc na obou stranách. Hlavním sparťanským spalovačem se stal Fatai, který dvakrát ve velkých možnostech zklamal. Trefil se až v 81.minutě, kdy obral o míč Hovorku a prostřelil Hladkého.

Slovan přesto mohl poslat zápas do penalt, po vypršení 90.minuty hlavičkoval po centru Pokorný, ale trefil pouze tyč.

MOL Cup, čtvrtfinále

Sparta Praha – Slovan Liberec 2:0 (1:0)

první zápas 1:2, postupuje Sparta

Branky: 27. Jiráček, 80. Fatai. ŽK:: 45. Frýdek, 77. Kováč, 79. Lafata, 89. Mazuch - 24. Sackey, 29. Hovorka, 36. Breite, 77. Bakoš. Rozhodčí:: Jech – Urban, Kotalík.

Diváci: 2907

Sparta: Miller – Brabec, Kováč, Mazuch – Zahustel (28. Dočkal), Jiráček, Matějovský (83. Sáček), Šural (56. Lafata), Frýdek – Fatai, Konaté.

Liberec: Hladký – Coufal (81. Bartošák), Hovorka, Pokorný, Sýkora – Breite, Sackey (72. Bakoš) – Bartl, Folprecht, Vůch – Rabušic (81. Luckassen).