Počasí dnes17 °C, zítra19 °C
Pátek 3. května 2024  |  Svátek má Alexej

Slovan stále čeká na první ligové vítěství. Napravit bilanci může dnes proti Brnu

Liberec si ve čtvrtek přivezl slibnou výhru 1:0 z Larnaky v úvodním play off EL, ale v domácí soutěži potřebuje zabrat. Slovan má před soubojem s Brnem na kontě pouhý bod a to by hráči rádi v nedělním utkání změnili. Utkání se Zbrojovkou začíná v 17:00.

"Zápas na Kypru nás stál strašně sil, hráči se po zápase nevyspali, letí zpět a v neděli zase hrajeme. My ale chceme uspět i v lize. Hlavně je to pro nás důvod k zamyšlení nad základní sestavou," upozornil liberecký kouč Jindřich Trpišovský

Zatím jedinými úspěšnými střelci Slovanu jsou v nové sezoně Milan Baroš a Daniel Bartl. Kromě brankáře Dúbravky v předchozích třech kolech nevynechal ani minutu obránce Hovorka, za nímž v počtu odehraných minut následují Navrátil s Barošem.

Brněnští podobně jako hráči Slovanu bojují s řadou změn v kádru. Tým před sezonou opustili například Buchta, Košťál, Keresteš, Schuster, Malík, Zoubele, Chrien, Brigant a další, na jejichž uvolněné místo v kabině usedla řada nových posil.

Liberec by proti Brnu rád rozšířil svůj bodový účet. Se Zbrojovkou má navíc příznivou bilanci, když ze 44 zápasů jich 19 vyhrál a 12 skončilo remízou. Slovan proti Brnu v domácím prostředí naposledy ztratil body na podzim roku 2009, kdy o výsledku utkání rozhodla jediná branka z kopačky dnes již exlibereckého útočníka, tehdy hájícího barvy Zbrojovky, Michaela Rabušice.