Aktuálně

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

Potvrzeno! Slovan posílí zkušený stoper Erich Brabec

Fotbalový Slovan Liberec se dohodl na půlroční spolupráci s obráncem Erichem Brabcem. Zkušený stoper, který dnes slaví 38. narozeniny, přichází k předposlednímu celku první ligy jako volný hráč. Naposledy na podzim nastupoval za pražské Bohemians 1905.

Brabec se loni na jaře zachránil v lize s "Klokany", jako nový lídr obrany má mezi elitou pomoci udržet i Slovan, s nímž od pondělí trénuje. "Ode mě se samozřejmě očekává, že tým budu vést, dirigovat a že moje zkušenosti pomohou k tomu, abychom především defenzivní činnost daleko více zkonsolidovali," uvedl Brabec na libereckém webu.

"Slovan už dříve deklaroval, že chce přivést zkušeného stopera. Čekalo se na jiného hráče, všichni víme, že to byl Radek Kováč, ale ten zůstal ve Spartě. Já tu nabídku dostal a přijal jsem ji. To, že kluci dostali se Slavií tři góly, tomu asi napomohlo," doplnil dvojnásobný reprezentant.

Do fotbalu má i v 38 letech chuť. "Nechtěl jsem končit jako hráč z lavičky. Když se kouknu kolem sebe, mnoho vrstevníků v mém věku už po trávnících neběhá, ale já se cítím stále dobře, proto jsem v lednu pořád trénoval a čekal na nabídku," prozradil Brabec. "Já věřím, že se nám tady podaří zachránit ligu, a co bude potom, to se teprve uvidí," přidal střední obránce.

V české nejvyšší soutěži odehrál za České Budějovice, Drnovice, Slavii, Spartu a Bohemians celkem 239 utkání a vstřelil pět branek. V zahraničí Brabec působil v Dynamu Moskva, Kayserisporu, Ankarasporu, Klagenfurtu nebo švýcarském Aarau.

Napsala ČTK a Michael Daněk

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Erich Brabec, FC Slovan Liberec, Bohemians 1905, AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FK Dynamo Moskva, Kayserispor, SK Dynamo České Budějovice, 1. FK Drnovice

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.