Počasí dnes10 °C, zítra11 °C
Neděle 29. září 2024  |  Svátek má Michal

Slovan si v repre pauze poradil s ligovým týmem ze Slovenska

Liberecký Slovan si v reprezentační pauze pozval na svůj stadion slovenského soupeře Zlaté Moravce. A nevedl si špatně, vyhrál o dvě branky, když se po půli trefili Brňáci Šural a Rabušic. Za hosty hrají i dva kmenoví hráči Liberce – Obročník a Szabo.

Slovan nastoupil v hodně silné sestavě, jen kromě Delarge nastoupil Hadaščok. První půle ale moc vzruchu nepřinesla. Slovan měl převahu, ale šancí pomálu. Ta první a vlastně i poslední přišla až ve 45. minutě, když po centru Coufala hlavičkoval mimo kapitán Kováč.

Hned na začátku druhé půle už ale Slovan vedl. Ve 48.minutě se trefil Josef Šural, který dostal míč za obranu a prostřelil gólmana hostí.  I nadále Slovan kontroloval průběh zápasu, Po hodině hry šlo na hřiště hned šest čerstvých tváří a za áčko si zahráli i talentovaní dorostenci Káva a Jánošík. Velkou změnu to ale nepřineslo, a tak až minutu před koncem uzavřel skóre na 2:0 Michael Rabušic.

Další ostrý zápas čeká Slovan až příští víkend, kdy jede na půdu Slovácka.

FC Slovan Liberec vs. FC ViOn Zlaté Moravce 2:0 (0:0)

Branky: 48. Šural, 89. Rabušic, ŽK: 0:0, ČK: 0:0

Slovan: Kovář (62. Hroššo) - Coufal, Kováč (62. Pimpara), Kelič (62. Karišik), Fleišman - Pavelka (62. Sackey), Rybalka (62. Hušek) - Šural (76. Káva), Frýdek (76. Janošík), Hadaščok (62. Kolár) - Rabušic
Moravce: Kuciak - Pavlenda (46. Candrák), Obročník, Majerník, Chren - Orávik (46. Pribula), Furtado, Sabo, Babic, Mazan - Bernáth (62. Mihálik)