Aktuálně

V Pihelu boural mladík s čerstvým řidičákem. Bilance: 8 zraněných, 2 těžce více...

Naivní divadlo uvede v sobotu novou inscenaci Vánoce aneb Příběh narození více...

Liberecký kraj letos Ještěd koupit nestihne více...

Revoluce u Bílých Tygrů. Hokejový klub už nebude dávat smlouvy dorostencům

Autoři | Foto HC Bílí Tygři Liberec

Tohle se v hokeji řeší dlouhé roky. Mladý hráč dostane ve svém domovském klubu smlouvu. Na jednu stranu je to ocenění jeho práce, na stranu druhou si ho klub pojišťuje. Jenže pak je tu problém, když chce hráč přestoupit jinam. V tu chvíli by se za něj muselo platit odstupné, což je mnohdy nereálné. A právě tuto praxi nyní liberečtí Bílí Tygři boří.

Smlouvy u mladých hráčů jsou velmi citlivým tématem. Mladík chce přestoupit, jenže nový zájemce o jeho služby si to nemůže dovolit. Klub navíc nechce přicházet o mladé hokejisty, do kterých během let výchovy investoval nemalé prostředky.

To je i případ Tygrů, jenže ti nespokojené hráče v týmu nechtějí nutit zůstávat. „Našim hokejistům poskytujeme velmi nadstandardní program, který stojí nemalé finanční prostředky a obrovské množství času každého trenéra. Díky tomu se nám však daří zkvalitňovat jednotlivé akademické týmy. V současnosti je jakákoliv pozice v našich týmech velmi prestižní a udržet si jí bude do budoucna pro každého čím dál těžší. Chceme, aby u nás naši hráči byli kvůli programu a kvůli kultuře v našem klubu, ne smlouvě,“ vysvětlil manažer mládeže Jiří Bermann, který novinku v klubu prosadil.

Od letošní sezony tak Tygři nebudou nové smlouvy s mladíky uzavírat. „Samozřejmě budou k nalezení některé výjimky, které však bude vedení klubu před rozhodnutím důkladně projednávat," vysvětlil Bermann.

Podle něj mají navíc hráči, kteří z klubu odejdou, vždy dveře otevřené. „Nikdy jsme neměli problém, když nám hráči oznámili, že se chtějí pokusit o další hokejový rozvoj v zahraničí. Filozofie našeho klubu vůči zahraničí vychází z myšlenky, že se hráč kdykoliv může z angažmá v cizině vrátit zpět, přičemž ho přivítáme rádi. Příkladů máme v A-týmu dost, ať už se jednalo o Tomáše Filippiho nebo Jaroslava Vlacha, Filipa Pyrochtu, Michala Plutnara či Adama Jánošíka," dodal manažer mládeže.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Bílí Tygři, mládež, Bílí Tygři Liberec, Adam Jánošík, Tomáš Filippi, Jaroslav Vlach, Michal Plutnar

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.