úterý 27. října 2020 Šarlota / Zoe

Starosta brněnské městské části žaluje hokejového obránce Liberce za zákrok při semifinálovém zápase

Velmi kuriózní dohru bude mít pondělí semifinálové utkání Komety s Libercem. Starosta brněnských Židenic a právník Aleš Mrázek (ANO) žaluje podle serveru blesk.cz obránce Bílých Tygrů Martina Ševce za to, že při utkání ze střídačky sekl holí brněnského protihráče.

Mrázek využil skulinky v zákoně. Jeden z paragrafů se totiž zabývá situacemi, kdy hokejoví fanoušci poškodí majetek města a dává zástupcům samosprávných orgánů možnost podat oficiální žalobu, kterou se hokejový svaz musí zabývat a nesmí ji odložit. Mrázek jako starosta brněnských Židenic tento paragraf využil, přestože se zákrok nijak jeho městské části netýkal.

 „V čase 31:05 hráč Martin Ševc, který se v danou chvíli neúčastnil hry na ledě, z prostoru střídaček zasáhl seknutím hokejkou do šarvátky, která se odehrávala v těsné blízkosti střídačky hostů,“ uvedl Mrázek serveru blesk.cz.

„Jednání hráče Ševce bylo vedeno z klidu, s rozmyslem, po předchozí přípravě. Nikoliv v rámci přemotivovaného sportovního výkonu. To jen umocňuje jeho společenskou a mravní škodlivost. Jde tedy o čin takového stupně a charakteru nebezpečnosti, který vyžaduje, aby se jím zabývala disiplinární komise extraligy. Porušil nejen hokejová pravidla, ale i dobré mravy. To se dotklo mě i široké veřejnosti. Bylo to ošklivé,“ vysvětlil Mrázek.

Přestože se ani jeden ze zúčastněných klubů nechce incidentem ze zápasu dále zabývat, případ musí ze zákona hokejový svaz řešit.
Žaloba starosty městské části na hráče za zákrok při zápase je v Česku naprostou raritou.

Autoři | Foto Bílí Tygři Liberec/Jiří Princ

Štítky Aleš Mrázek, starosta, židenice, Martin Ševc, obránce, Liberec, žaloba

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.