pondělí 24. února 2020 Matěj

Tygři už musí v Lize mistrů vyhrát. Chystá se odveta za emotivní bitvu v Belfastu

Zatím dvě prohry mají na svém kontě liberečtí hokejisté v základní skupině Ligy mistrů. Jejich cílem přitom je postup ze skupiny, v tom případě ale musí zabrat. Příležitost k tomu mají už dnes večer na domácím ledě proti Belfast Giants. Severoirskému týmu budu chtít vrátit porážku.

Zápas v Belfastu totiž byl velmi emotivní, domácí hráli agresivně a Liberečtí se s tím nedokázali vyrovnat. „Některé hity byly až o zranění. Oni nemohou vyhrávat zápasy takovým tím klasickým hokejem. Musí si takto pomáhat důrazem a proti nám jim to vyšlo,“ říkal po utkání forvard Libor Hudáček.

Paradoxně dodatečný trest za faul ale dostal liberecký Bulíř, který nesměl nastoupit v dalším utkání Ligy mistrů. „Připadá nám, že podobných zákroků, jako ten, po kterém byl Michal Bulíř disciplinárně potrestán, bylo v tomto utkání několik. Především zákrok na samotného Michala byl daleko zákeřnější a nebezpečnější. Sám jsem byl překvapený, že se bez povšimnutí rozhodčích běžně v zápase vyskytovaly unfair prvky jako vysmívání soupeři nebo vyzývání soupeřovy střídačky k bitce. Úroveň CHL, bohužel, takovýmito zápasy trpí,“ zlobil se sportovní ředitel klubu Filip Pešán.


Dá se tak čekat, že i druhý zápas s Belfastem bude vyhecovaný. Belfast ale není jen týmem, který vítězí důrazem. Ve svém středu má hned několik zajímavých jmen, na která by si Liberec měl dát velký pozor. Jedním z nich je bezesporu Brian Ward, autor dvou branek z úvodního střetnutí.

Liberečtí jsou zatím v tabulce poslední bez bodu, ostatní tři týmy mají body čtyři. Je tak jasné, že domácí potřebují bodovat a ideálně za tři body.

Zápas začíná v 19:45.

Foto Bílí Tygři Liberec

Štítky belfast, liga mistrů, hokej, bílí tygři

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.