čtvrtek 12. prosince 2019 Simona

Po konci ve Švýcarsku zamířil pod Ještěd. Gólman Hrachovina posílil Tygry

V pětadvaceti letech si poprvé zahraje českou nejvyšší soutěž. Brankář Dominik Hrachovina skončil ve Švýcarsku a posílí liberecké hokejisty, kteří měli v posledních týdnech velké problémy v obraně.

Brněnský rodák se s Libercem dohodl na smlouvě do konce letošní sezony. Tygrům by měl pomoci v brankovišti, kde týmu zatím chyběla jistota. Sám Hrachovina ale neprožívá dobrou sezonu. „Dominik se nenachází v ideální fázi své jinak skvěle rozjeté kariéry. Byť je ještě stále velmi mladý, má za sebou úspěšné roky ve Finsku, ale také poslední dvě nepodařená angažmá v KHL a Švýcarsku. Rozhodně mu ale nechybí chuť a síla se sezónou něco udělat, a i to je důvod, proč jsme se rozhodli jej přivést do Liberce,“ popsal sportovní ředitel klubu Filip Pešán.


Podle něj ale Tygři chtěli posílit tým na klíčové pozici brankáře. Hrachovina ale v Liberci zůstane jen do konce této sezony. „Bohužel se nemůžeme s Dominikem domluvit na delším kontraktu, protože od další sezóny má platnou smlouvu ve Finsku,“ dodal Pešán.

Hrachovina zažil nejlepší období ve Finsku, kde vychytal titul a v dalším ročníku hrál finále. Poté přestoupil do KHL a začalo jeho soužení, Na vítěznou vlnu se bude chtít naladit v české extralize.

Foto Bílí Tygři

Štítky Bílí Tygři, hokej, Liberec, hrachovina, brankář

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.