pátek 28. února 2020 Lumír

VIDEO: Vlach za krosček na hlavu proti sparťanskému Dvořákovi dostal stopku na dva zápasy

Hned několik tvrdých zákroků přinesl páteční zápas mezi Bílými Tygry a Spartou. Dva hráči byli nakonec potrestáni, domácí Jaroslav Vlach dostal za krosček na hlavu dvě utkání stop, sparťanský Košťálek pak za nájezd do Dernera tři.

Disciplinárka se faulem Vlacha zabývala na podnět Sparty. Za zásah do hlavy nebo krku mu byl uložen menší trest a osobní desetiminutový trest. „Předseda disciplinární komise o prostudování videozáznamu shledal, že hráč se zákroku dopustil v přerušené hře, kdy v potyčce, kterou soupeř vedl paží, záměrně zasáhl protihráče holí drženou v obou rukách s vysokou razancí do obličeje,“ uvedla disciplinární komise.

Proto dostal Vlach trest na dvě utkání a také pokutu deseti procent z platu.

Jan Košťálek byl dodatečně potrestán za faul na Lukáše Dernera, za který už v zápase dostal trest na 5 minut a do konce utkání. „Hráč vedl svůj zákrok zcela mimo zorný úhel protihráče, čehož si byl vědom, bez snahy hrát kotouč, ačkoli ho mohl získat jiným způsobem, a s jedinou motivací zasáhnout s maximální razancí soupeře. Při střetu potom zasáhl protihráče přímým úderem do obličeje.“ Disciplinárka ho za to potrestala třízápasovou stopkou.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Bílí Tygři Liberec

Štítky Bílí Tygři, sparta, hokej, jaroslav vlach

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.