středa 3. června 2020 Tamara

Filip Pešán opouští Bílé Tygry. Nově povede hokejovou reprezentaci

Je symbolem nejúspěšnějšího období libereckého hokeje. S Bílými Tygry jako trenér a sportovní ředitel za posledních pět sezon získal titul a dvakrát hrál finále. Nyní se Filip Pešán definitivně loučí, jako hlavního trenéra reprezentace ho potvrdil hokejový svaz.

Z libereckého klubu vytvořil dobře fungující stroj s pravidly připomínající NHL. Zavedl moderní prvky, které postupně přebíraly i další kluby v Česku. 

S Tygry se po pěti úspěšných sezónách definitivně loučí, klub dovedl k mistrovskému titulu, dvěma finálovým účastem a čtyřem Prezidentským pohárům za vítězství v základní části ligy.

V poslední sezóně už byl jen sportovním ředitelem, další funkce měl na hokejovém svazu, kde působí jako svazový šéftrenér a také generální manažer reprezentační dvacítky. S tou jako trenér v sezóně 2017/2018 dokráčel do semifinále světového šampionátu.

Za posledních patnáct let není Filip Pešán jediným hlavním trenérem Bílých Tygrů, který zaujal místo na lavičce národního týmu. Po Josefu Palečkovi, Josefu Jandačovi a Jiřímu Kalousovi je čtvrtým v pořadí. Zároveň je však prvním reprezentačním koučem, který je libereckým odchovancem. U seniorské reprezentace se potká s dalším libereckým rodákem Petrem Nedvědem, který nadále pokračuje ve funkci generálního manažera.

Pešán už si také vybral asistenty, v reprezentaci mu budou pomáhat plzeňské legendy Martin Straka a Jaroslav Špaček.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Bílí Tygři Liberec

Štítky Filip Pešán, bílí tygři, hokej, reprezentace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.