úterý 18. května 2021 Nataša

Ladislav Šmíd si prodlouží kariéru v Liberci. S Tygry podepsal na dva roky

Opora Bílých Tygrů Ladislav Šmíd zůstává. I když jeho rodina žije v USA, on bude i nadále hrát hokej v Liberci. S klubem se dohodl na prodloužení smlouvy o dvě sezóny do 30. dubna 2022. Připravovat se bude individuálně za mořem.

„Láďa Šmíd už se zařadil mezi legendy Bílých Tygrů Liberec. Spoluvytváří silnou značku našeho klubu, kde vyrostl, a to nejen výkony na ledě, ale také v kabině a na dalších klubových akcích. Je vzorem pro mladé i starší hráče svým profesionálním přístupem k tréninku a neuvěřitelnou touhou po vítězství a úspěchu týmu. Každý klub by měl mít svého Láďu Šmída a já jsem rád, že my ho opravdu máme,“ okomentoval generální manažer klubu Ctibor Jech.

Rodák z Frýdlantu je odchovancem klubu a v Česku nikde jinde nehrál. V NHL stihl téměř šest stovek utkání, dalších čtyři sta pak připsal za Liberec. A přidá i další. 

„Láďa je srdcem našeho týmu, lídrem a nejlepším obráncem celé extraligy. Jeho charakter, hra i přístup k tréninku a vůle po vítězství je vzorem pro naše mladé hráče,“ dodal trenér Patrik Augusta.

Šmíd navíc nejspíš přidá další utkání v reprezentaci. Nejlepší obránce posledních dvou sezón v extralize je totiž v hledáčku nového trenéra Filipa Pešána, který už v České televizi oznámil, že by ho rád do reprezentace vrátil a Šmíd není proti.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Bílí Tygři

Štítky Ladislav šmíd, tygři, hokej

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.