neděle 12. července 2020 Bořek

Mladý hokejista Tygrů Buchtela má nádor na srdci. Není čas litovat se, vzkazuje

Během pár dnů se mu život otočil vzhůru nohama. Z nadějného hokejisty, který se pral o místo v A-týmu Bílých Tygrů je z Ondřeje Buchtely člověk, který nevychází z domu a lékaři mu diagnostikovali nádor na srdci.

Buchtela ze dne na den skončil s tréninkem a zmizel i ze sociálních sítích. Co se děje? Dvacetiletý hokejista nyní na instagramu přiznal vážné onemocnění. „Nejdříve se mi to psát nechtělo, zvlášť sem na IG ale po pár dnech přemýšlení jsem si řekl že by se to stejně zjistilo a pravda by vyjela na povrch. Důvodem proč teď netrénuji, nejsem aktivní na soc. sítích a nevycházím z domu a když už tak jen na vozíku je RAKOVINA...lékaři mi diagnostikovali zhoubný nádor na srdci,“ napsal.

Nejdříve se mi to psát nechtělo, zvlášť sem na IG ale po pár dnech přemýšlení jsem si řekl že by se to stejně zjistilo a pravda by vyjela na povrch. Důvodem proč teď netrénuji, nejsem aktivní na soc. sítích a nevycházím z domu a když už tak jen na vozíku je RAKOVINA...lékaři mi diagnostikovali zhoubný nádor na srdci. Poslední 2 týdny byly hodně zvláštní pro mě i pro celou rodinu. Jestli se dá život během 2 dnů přehodit vzhůru nohama a úplně od základu zpřeházet priority, tak Vám říkám že to jde. Ve 20 letech raka nečekáte ale když přijde nezbývá nic jiného než bojovat. Není čas litovat se, ptát se proč zrovna já a ne ten druhej, prostě a jednoduše BOJOVAT!!

Příspěvek sdílený Ondřej Buchtela (@ondrej_buchtela),

Poslední dva týdny pro něj byly podle jeho slov velmi zvláštní a životní priority se mu od základu zpřeházely. „Ve 20 letech raka nečekáte ale když přijde nezbývá nic jiného než bojovat. Není čas litovat se, ptát se proč zrovna já a ne ten druhej, prostě a jednoduše BOJOVAT!!“ dodává hokejista.

Buchtela je velký talent, v mladém věku má 27 extraligových utkání za Chomutov, v Liberci působil v Benátkách, kde ještě na konci února v zápase proti Kadani připsal pět asistencí.

S Tygry v ještě v dubnu nastoupil do obnovené přípravy, koncem května ale přišla zlá zpráva. „V našem klubu strávil šest sezón, se starším dorostem vybojoval extraligové stříbro a vstřelil v našem dresu i první gól v extralize. Nyní čeká Ondřeje Buchtelu soupeř z nejnáročnějších. Drž se a bojuj, Buchto!,“ vzkázal hráči hokejový Chomutov.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Autoři | Foto SK Kadaň/Dalibor Kachlík

Štítky Ondřej Buchtela, rakovina, hokej, bílí tygři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.