Počasí dnes6 °C, zítra7 °C
Středa 17. dubna 2024  |  Svátek má Rudolf

Tygři zvládli i druhé kolo. V Olomouci vyhráli 4:1 i díky dalším dvěma bodům Šmída

V prvním kole hladká výhra nad Pardubicemi, nyní vezou Bílí Tygři tři body z neoblíbené Olomouce. Dvěma body přispěl obránce Ladislav Šmíd, který jich tak za dvě utkání nasbíral hned šest.

Do vedení přitom šli v závěru první třetiny domácí, když se dorážkou prosadil Tobiáš Handl. A mohlo být ještě lépe, jenže Koloucha vychytal Kváča.

I druhou třetinu začali lépe Olomoučtí. A byl to opět Handl, který mohl přidat hned dvě branky, ale nebyl úspěšný.

A tak přišel trest. Zachar byl faulován Švrčkem a Lenc proměnil trestné střílení – 1:1.

Zápas se pak začal pomalu otáčet ve prospěch hostí. Do vedení šli hned po devíti sekundách třetí třetiny. Šmíd našel přihrávkou o mantinel Filippiho, který střelou pod břevno nedal Konrádovi šanci – 1:2.

O šest minut později už to bylo o dvě branky, když Šmíd uklidil do brány povedenou přihrávku Jelínka. A necelých devět minut před koncem bylo hotovo, když v oslabení skóroval Vlach.

HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 18. Handl (Nahodil, Navrátil) – 31. Lenc, 41. Filippi (Šmíd, Bulíř), 47. Šmíd (P. Jelínek), 52. J. Vlach. Rozhodčí: Robin Šír, Matěj Sýkora – Jiří Ondráček, Michal Axman

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (A), Škůrek, Švrček, Valenta, Vyrůbalík (C), A. Rutar – Handl, J. Knotek (A), Kucsera – Olesz, Kolouch, V. Tomeček – J. Káňa, Nahodil, Navrátil – Burian, Gřeš, Bambula.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Šmíd (A), Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Havlín – Birner (A), Bulíř, Lenc – Průžek, Filippi, Gríger – Šír, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, Najman, Rychlovský.