úterý 19. ledna 2021 Doubravka

Tygrům se nedaří. Musíme stáhnout zadek a začít trochu hrabat odzadu, říká Radan Lenc

Vítěz základní části minulého ročníku Liberec zůstal potřetí za sebou bez bodového zisku. Při domácí porážce s Plzní 3:6 navíc inkasovali Bílí Tygři během krátké série porážek již podruhé šest branek. A právě v defenzivní činnosti je podle útočníka Radana Lence velký prostor ke zlepšení.

„Musíme stáhnout pr..l a začít trochu hrabat odzadu. V posledních zápasech inkasujeme dost branek a naopak sami jich moc nedáváme. Nevyužili jsme také přesilovku pět na tři a zápas se pak na naši stranu zkrátka nepřiklonil. Musíme takovéto situace proměňovat, tým máme hodně kvalitní a je třeba s takovou šancí naložit lépe," prohlásil Lenc.

Ze slabšího období, jímž si Severočeši prochází, ale jinak nedělá vědu. „Krizí jsme si prošli i loni, tam jsme prohráli dokonce ještě víc zápasů v řadě. Věřím, že nám tato zkušenost pomůže a postupnými krůčky se vrátíme zase zpátky na vítěznou vlnu," přál si Lenc.

„V přesilovkách jsme si nepomohli, navíc jsme v jedné sami inkasovali. Děláme chyby, které se nám opakují a které nemůžeme dělat s týmy, jakým je Plzeň. V šatně jsme si k výkonu po zápase něco řekli. V předchozích zápasech nebyl obraz naší hry úplně špatný, dnes nám to ale hodně nevyšlo," nezastíral jiný útočník Petr Jelínek.

Rovněž on ale věří v brzký zlom a lepší dny. „Musíme se zaměřit na malé věci a nedělat hloupé chyby, které nás v konečném důsledku stojí body a zápasy. Máme před sebou ještě hodně zápasů. A já věřím, že se dáme rychle do kupy a začneme opět vyhrávat," zdůraznil Jelínek.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Bílí Tygři Liberec

Štítky Sport, hokej, extraliga, 23. kolo, Liberec, Plzeň, Lenc, Jelínek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.