Počasí dnes13 °C, zítra19 °C

Tygři vyhráli ve Vítkovicích a jdou ze čtvrtého místa do čtvrtfinále play off

Až do posledního kola základní části extraligy bojovali Bílí Tygři o účast v první čtyřce zaručující přímý postup do čtvrtfinále play off. A byl to nakonec boj úspěšný, liberečtí hokejisté vyhráli ve Vítkovicích a nemuseli se tak ohlížet na Plzeň a Hradec.

Liberec měl skvělý start do utkání. Do vedení šel už v sedmé minutě, kdy se v přesilovce trefil Musil. V deváté minutě bylo ještě veseleji, kdy se po kombinaci Vlacha a Grígera prosadil Hanousek – 2:0.

Domácí sice ve 12. minutě snížili Douderou na 1:2, Liberečtí ale na začátku patnácté minuty znovu udeřili, když se trefil Knot.

Tento stav hosté drželi až do konce utkání, když se ještě v 58. minutě trefil Lenc a bylo hotovo.

HC Vítkovice - Bílí Tygři 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)

Branky: 12. L. Doudera (Kalus, Flick) – 7. Musil (J. Vlach, Rosandič), 9. Hanousek (J. Vlach), 15. R. Knot (Lenc, Birner), 58. Lenc (Musil, Birner). Rozhodčí: Mrkva, Obadal – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:7, navíc J. Hruška (VIT) 10 minut osobní trest za vražení na hrazení. Využití: 0:1. Bez diváků. Střely na branku: 20:30.

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda – Pyrochta, R. Polák, Koch, L. Kovář, L. Doudera, R. Černý, Machů – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – Svačina, Mikyska, Irgl – Mallet, Flick, Kalus – Fridrich, Werbik, Dej

Bílí Tygři Liberec: Kváča – Vitásek, Knot, Rosandič, Kolmann, Derner, Hanousek, Kunst – Birner, Musil, Lenc – Najman, Gríger, Bulíř – J. Vlach, P. Jelínek, D. Špaček – Rychlovský, Šír, R. Pavlík