pátek 23. dubna 2021 Vojtěch

Semifinále play off bude bez diváků. Žádost Tygrů neprošla

Ani na semifinálové zápasy play off extraligy Bílých Tygrů proti Spartě se fanoušci nedostanou. Žádost o výjimku byla zamítnuta i přes to, že klub požadoval výjimku jen pro omezený počet otestovaných diváků.

Vedení Bílých Tygrů požádalo ministra zdravotnictví Jana Blatného a hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou o udělení výjimky ze současných opatření, Svrčinová ale jejich žádost zamítla.

„Naše žádost byla bohužel s ohledem na současnou epidemickou situaci zamítnuta. Mrzí nás, že se v důležité fázi budeme muset opět obejít zcela bez diváků, kteří nás v domácím prostředí vždy ženou kupředu," uvedl severočeský klub na sociálních sítích s tím, že ve své aktivitě bude pokračovat. "I nadále budeme hledat cesty, jak umožnit přístup otestovaných či očkovaných - a tedy bezrizikových - fanoušků do hlediště," napsali zástupci Tygrů.

???? ???? Dnes jsme obdrželi odpověď od hlavní hygieničky MUDr. Pavly Svrčinové, Ph.D., na naši žádost o vpuštění...

Zveřejnil(a) Bílí Tygři Liberec dne Čtvrtek 1. dubna 2021

Liberečtí poslali Blatnému a Svrčinové dopis, v němž žádali o zařazení do pilotní studie projektu "Cesta ze tmy", který v minulosti zkoušeli například fotbalisté pražské Slavie v Evropské lize a nejvyšší domácí soutěži. Omezený počet fanoušků by měl do Home Credit areny povolený vstup na základě negativního výsledku PCR testu a klub byl připraven splnit i všechny další podmínky.

Semifinálové série play off extraligy odstartují v sobotu v pražské O2 areně, kde nastoupí Liberec proti Spartě, a v Třinci, kde se představí Mladá Boleslav. Liberec bude hrát v domácím prostředí 7. a 8. dubna.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Denisa Albaniová

Štítky Sport, hokej, koronavirus, extraliga, play off, semifinále, Liberec, diváci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.