Počasí dnes6 °C, zítra4 °C
Čtvrtek 18. dubna 2024  |  Svátek má Valérie

Výhra na úvod, Tygři těsně zdolali Hradec. Kváča udržel nulu

První utkání extraligové sezony Tygři zvládli. Na domácím ledě porazili Hradec 1:0. Jedinou branku vstřelil v druhé třetině obránce Šmíd. V neděli se Liberec představí v Litvínově.

První velký tlak si vytvořili hosté v přesilovce v šesté minutě. Liberecký gólman Kváča ale Tygry podržel. Také další vzruch přišel v přesilovce, tentokrát ji hráli domácí a Grígerovu střelu vyrazil Lukeš nad bránu.

Další gólovku měl Liberec hned v úvodu třetiny, kdy ujeli dva hráči na jednoho obránce, Birnerovu střelu ale Lukeš chytil. Ve 23. minutě se už skóre měnilo. Nejprve zakročil Kváča a Liberečtí rozjeli protiútok. Ten využil blafákem Šmíd – 1:0.

Hned po rozehrání mohl vyrovnat Klíma, jenže těsně minul bránu. V polovině utkání pak zablokoval dobrou ránu Cingela Derner. Jen o tři minuty později přišla další gólovka hostí, jenže Oksanen mířil znovu mimo.

V závěru třetiny pak mohli domácí navýšit skóre, Zachar ani Záborský ale své možnosti neproměnili.

Ve třetí třetině se Hradečtí snažili vyrovnat, Liberec ale odolával a vyrážel k nebezpečným brejkům. Jeden z nich nevyužil Zachar. V závěru zkusil Hradec hru bez brankáře. Rozhodnout mohl Záborský, z poloviny hřiště ale opuštěnou bránu minul. Hosté ale vyrovnat nedokázali a Liberec tak ubránil hubenou výhru 1:0.

Bílí Tygři Liberec - Mountfield HK 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Šmíd (Ordoš, Melancon). Rozhodčí: Pražák, Pilný – Hynek, Gerát. Diváci: 4433.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Šmíd (A), Melancon, Vitásek, Rosandić, Derner, M. Ivan – Birner (A), Filippi, Ordoš – Záborský, Gríger, M. Zachar – Najman, Klepiš, Faško-Rudáš – J. Vlach, P. Jelínek (C), Rychlovský.

Mountfield HK: Š. Lukeš (Sajdl) – Nedomlel, Blain, Gaspar, F. Pavlík (A), Kalina, McCormack, Jank – Smoleňák (C), Cingel, Jergl – Perret, Lev (A), Orsava – R. Pilař, Lalancette, Oksanen – Kevin Klíma, Koukal, Kelly Klíma.