Počasí dnes13 °C, zítra19 °C

Tygři stále nedávají góly. Kometě podlehli 1:3

Libereckým hokejistům se nadále nedaří. V dohrávce 13. kola extraligy zavítali na led Brna, a i když vstřelili první gól, byl to po hříchu gól jediný. Domácí Kometa naopak vstřelila tři a Liberec tak jede domů bez bodu.

Hosté přitom začali dobře. Ve vlastním oslabení se dostali do přečíslení a exbrněnský Klepiš měl snadnou práci – 0:1. Jenže vedení Liberci vydrželo pouhých osm minut, kdy trochu nenápadnou ranou srovnal Mueller – 1:1.

A v úvodu druhé třetiny bylo pro Tygry ještě hůř. Domácí předvedli povedenu kombinaci na jejímž konci byl Krištof – 2:1. Nakonec se ukázalo, že šlo o branku vítěznou, Liberečtí vyrovnat nedokázali. V závěru zkusili i hru bez brankáře, čtyři sekundy před koncem ale rozhodl Mallet – 3:1.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Mueller (Krištof), 24. Krištof (Kollár, Mueller), 60. Mallet (Krištof, Mueller) - 6. Klepiš (A. Najman). Rozhodčí: Lacina, Úlehla – Šimánek, Zíka. Vyloučení: 2:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 5844.

Brno: Tomek - Ďaloga, Holland, Kučeřík, Roth, Gulaši, Bartejs, D. Mikyska - Mueller, Krištof, Kollár - L. Horký, P. Holík, Zaťovič - Vincour, Rákos, R. Pavlík - Magee, Dočekal, Mallet. Trenér: Kalous.

Liberec: Kváča - Vitásek, Šmíd, Melancon, Rosandič, M. Ivan, Derner - Ordoš, Filippi, Birner - Zachar, Gríger, Záborský - Faško-Rudáš, Klepiš, A. Najman - Rychlovský, P. Jelínek, J. Vlach - Klapka. Trenér: P. Augusta.