úterý 7. prosince 2021 Ambrož

Vitásek se po operaci vrátí v lednu. Měl jsem problém dojet na trénink, říká o zraněném ramenu

Liberečtí hokejisté přišli o dva nejzkušenější obránce, Ladislav Šmíd i Ondřej Vitásek podstoupili operace a na led se mají vrátit v lednu. Ondřej Vitásek měl zraněné rameno, v noci se budil s bolestmi a měl i problém dojet na trénink, nyní už rehabilituje.

S ramenem měl podle svých slov problém dlouhodobě. „Když jsem šel na vyšetření, prokázalo se, že tam něco není v pořádku. Doktoři rozhodli, že budu muset podstoupit operaci,“ řekl.

Liberecký obránce několik zápasů odehrál se zraněním.  Nebylo to nic příjemného. „Nejhorší to ale bylo vždycky po zápase. V noci jsem se budil v bolestech. S rukou jsem pak nemohl druhý den ani hýbat. Bral jsem prášky, které mi ze začátku pomáhaly, později už ale ani to nezabíralo. Měl jsem problém vůbec dojet autem na trénink,“ vzpomíná.

Nyní už je ale tři týdny po operaci a rehabilituje a chystá se na návrat na led. „Každý den navštěvuji Sport Park Medical, kde se o mě starají. Postupně mě dostávají tam, kam chceme všichni, abych byl. Začátkem příštího roku bych měl zase naskočit za Tygry,“ uvedl.

Dlouhá pauza je podle něj psychicky náročná, snaží se ale hledat pozitiva, před závěrem sezony si může fyzicky i psychicky odpočinout. „Nejhorší ale pro zraněného hráče je to, když na to může jen koukat a nezasáhne do hry. Chci mít možnost ovlivňovat věci na ledě, a nejen fandit z tribuny. Nic jiného mi ale teď nezbývá. Na druhou stranu není kam pospíchat. Důležité je, aby se klukům dařilo a já se mezitím připravil,“ popisuje.

Vitásek chybí ve stejné době, jako parťák z obrany Ladislav Šmíd. Liberci tak vypadl dva nejzkušenější beci. „Teď dostali šanci mladí beci jako třeba Honza Štibingr. Mají velikou příležitost ukázat trenérům, spoluhráčům i fanouškům, co v nich je. Já jsem byl před lety v podobné situaci. Také vypadli hráči ze sestavy a já se mohl porvat o místo,“ uzavřel.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Bílí Tygři

Štítky bílí tygři, hokej, extraliga, vitásek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.