Počasí dnes14 °C, zítra19 °C

Tygři dvěma góly ve třetí třetině otočili utkání proti Hradci

Liberečtí hokejisté slaví vítězství nad Hradcem 2:1. Utkání otočili ve třetí třetině během 92 sekund Ordoš a první extraligovou brankou obránce Štibingr. Závěr byl plný potyček, jedna se strhla i po závěreční siréně.

Liberec začal s touhou porazit těžkého soupeře. Byl lepší a měl šance, v šesté minutě Briner minul odkrytou branku. Podobný hokej pokračoval dál, branky ale nepadaly. To se změnilo až na konci druhé třetiny, kdy Kevin Klíma využil rychlý protiútok.

Domácí branka ještě více nabudila. Ještě ve druhé třetině trefil Gríger tyčku, ránu Vlacha zneškodnil Kiviaho.

Ve třetí třetině pokračoval Liberec v tlaku a aktivita se mu vyplatila, když během 92 sekund skóre otočil. Přesně v čase 51:00 tečoval Ordoš Rosandičovu ránu, poté puk dorazil a bylo srovnáno. Poté stihl dobrou ránu Gríger, nakonec se ale radoval svou první extraligovou brankou Štibingr – 2:1.

Rázem bylo vše naopak, domácí drželi vedení a Hradec útočil, navíc už necelé čtyři minuty před koncem odvolal brankáře a dlouho hrál s jedním mužem navíc.

Emotivní závěr přinesl několik potyček, Kevin Klíma měl v poslední minutě dvě gólové šance, branku ale nedal a Tygři důležité vítězství udrželi.

Bílí Tygři - HC Mountfield 2:1 (0:0, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 51. Ordoš (M. Rosandić, Klepiš), 53. Štibingr – 38. Kevin Klíma (Jergl). Rozhodčí: Kika, Vrba – Ganger, Klouček. Vyloučení: 7:5. Střely na branku: 28:27. Diváci: 1000

Bílí Tygři Liberec: Kváča – M. Rosandić, Štibingr, M. Ivan, Kolmann, Derner, J. Šedivý – Ordoš, Filippi, Gríger – Birner, Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek, Klapka – J. Šír, A. Najman, Faško-Rudáš – Rychlovský. Trenéři: Augusta a Kudrna.

Mountfield HK: Kiviaho – Nedomlel, Blain, Gaspar, F. Pavlík, Jank, McCormack, Šalda – Smoleňák, Lev, Orsava – Perret, Kevin Klíma, Jergl – Oksanen, Lalancette, Kelly Klíma – R. Pilař, Koukal, Miškář. Trenéři: T. Martinec, Čihák a Svoboda.