Počasí dnes11 °C, zítra16 °C

Tři body po repre pauze. Tygři vyhráli ve Varech 3:2

Třetí vzájemné utkání mezi Libercem a Karlovy Vary a třetí výhra Tygrů 3:2. Liberečtí hokejisté ve 33. extraligovém kole zvítězili na západě Čech, když vedli už o dvě branky. Domácí pak vyrovnali, jenže hosté ve třetí třetině druhou brankou Faško-Rudáše rozhodli o svém vítězství.

Hostům se vydařila první třetina. Na začátku patnácté minuty vypálil z téměř nulového úhlu Faško-Rudáš a puk se štěstím zapadl do brány. V úvodu druhého dějství bylo pro Liberec ještě lépe. Novotný neudržel nahození Birnera a Klapka pohotově skóroval – 0:2.

Domácí se nevzdali. V 28. minutě Černoch dlouhou přihrávkou vyslal Vondráčka a ten se nemýlil – 1:2. A o deset minut později bylo srovnáno. Byl to znovu Vondráček, který pálil a tečovaná rána skončila za zády Kváči – 2:2.

Ve třetí třetině se hrálo o to, kdo vstřelí rozhodující gól. A ve 47. minutě to byli hosté. Ordoš se rovnou z trestné pustil za pukem, našel Faško-Rudáše a ten druhou brankou rozhodl.

Domácí v závěru ještě odvolali brankáře, hosté ale vyrovnání nepřipustili.

Energie K. Vary - Bílí Tygři 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Vondráček (Černoch, Plutnar), 38. Vondráček – 15. Faško-Rudáš (Ordoš), 24. Klapka (Birner), 47. Faško-Rudáš (Ordoš, Gríger). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Ondráček, Bohuněk. Diváci: 1000

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Habal) – Martin Rohan, Plutnar, Parkkonen, D. Mikyska, Dlapa, L. Doudera, Tureček – Koblasa, Černoch, Kohout – T. Rachůnek (A), T. Mikúš, Flek (A) – Vondráček (A), Hladonik, O. Beránek – Redlich, Jiskra, Osmík. Trenér: Martin Pešout

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Štibingr, M. Ivan, Kolmann, Derner, Aubrecht, Bukač – Birner (A), Klepiš, M. Zachar – Ordoš, Gríger, Faško-Rudáš – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – Rychlovský, A. Najman, J. Šír. Trenér: Patrik Augusta

Foto Bílí Tygři Liberec

Štítky bílí tygři, hokej, liberec, karlovy vary, FC Slovan Liberec, HC Energie Karlovy Vary, Česko, černoši, Bílí Tygři Liberec, Patrik Augusta, Martin Rohan